در روزهای گرم تابستان چگونه شیک‌پوش باشیم؟

۴
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در تابستان هرچه لباس‌های تیره‌تری بپوشید بیشتر گرمتان می‌شود و در عوض لباس‌های روشن بخش زیادی از نور خورشید را به اطراف منعکس می‌کنند.
نحوه پوشش شیک در تابستان

تابستان فصل گرمی است که همیشه برای همه ما پوشش خنک مطرح بوده است. در انتخاب لباس در تابستان همیشه نباید زیبایی و طرح آن را در نظر بگیرید بلکه لباس شما در تابستان باید نقش یک خنک‌کننده همراه و همیشگی را برای‌تان بازی کند و شما را از گرمای تابستان برهاند البته که در کنار این خنکی، شیک‌پوشی نیز نقش مهمی دارد. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع نحوه پوشش شیک در تابستان می‌پردازیم.

 • از رنگ‌های تیره دوری کنید

رنگ‌های تیره، به ویژه رنگ مشکی، گرما را به خودت جذب می‌کنند. در واقع بازتاب این رنگ ها کم است و پس از تابش خورشید به لباس، انرژی آن را در خود ذخیره می‌کنند. به همین دلیل باعث می‌شوند گرما را بیشتر احساس کنیم. بنابراین از پوشیدن این رنگ‌ها اجتناب کرد.

 • از رنگ‌های روشن بیشتر استفاده کنید

بر خلاف رنگ‌های تیره، رنگ‌های روشن انعکاس بالایی دارند. این رنگ‌ها، نور خورشید و انرژی حاصل از آن را بازتاب می‌دهند به همین خاطر از احساس گرما جلوگیری می‌کنند.

 • رنگ‌های گرم را کمتر بپوشید

رنگ‌هایی مانند رنگ قرمز، نارنجی و زرد و غیره در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرند، به این معنا که این رنگ‌ها احساس نشاط و گرما را منتقل می‌کنند. بنابراین سعی کنید میزان استفاده از این رنگ‌ها را در تابستان کاهش دهید. اگر به رنگ‌های گرم علاقه‌مند هستید، از رنگ‌های ملایم‌ترشان استفاده کنید. به‌طور مثال اگر به رنگ زرد علاقه دارید، به جای استفاده از رنگ زرد پر رنگ، می‌توانید از لیمویی استفاده کنید. هرچه رنگ کم رنگ‌تر و به سفید نزدیک‌تر باشد، هم از نظر رنگ شناسی رنگ خنک‌تری است و هم از نظر بازتاب نور خورشید. اگر به ست کرد لباس‌های خود اهمیت می‌دهید، به مطلب هرگز این لباس‌ها را با هم ست نکنید مراجعه کنید.

پوشش شیک در تابستان

 • رنگ‌های سرد را از یاد نبرید

در مقابل رنگ‌های گرم، رنگ‌های سرد قرار دارند. مانند آبی، فیروزه‌ای، نقره‌ای، این رنگ‌ها برخلاف رنگ‌های گرم، احساس سردی و آرامش را منتقل می‌کنند. به همین دلیل این رنگ‌ها برای فصل تابستان مناسب است.

 • رنگ‌های خنثی را در تیپ خود جای دهید

رنگ‌هایی مانند خاکستری، سفید و غیره رنگ‌های خنثی هستند، در واقع بین گرمی و سردی این رنگ‌ها تعادل وجود دارد. به همین جهت در این رنگ‌ها به سادگی سِت می‌شوند. رنگ‌های خنثی باعث می‌شوند توجه به رنگ اصلی بیشتر شود. بنابراین توصیه می شود که برای فصل تابستان ترکیبی از رنگ‌های سرد و خنثی را بپوشید.

پوشش در تابستان

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب هر لباسی را باید با چه کفشی بپوشیم را بخوانید.

۴ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ در ۹:۱۴ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ در ۸:۵۷ ق٫ظ

 3. سحر

  ۹ تیر ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۶ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۹ تیر ۱۴۰۱ در ۲:۲۰ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

نکاتی مهم برای آرایش چشم گود

آرایش چشم گود به شما کمک می‌کند زیبایی خاصی را به چهره خود بدهید. چشمان گود به چشمانی گفته…