چگونه یک تراس زیبا و شیک داشته باشیم؟

۱۱
5
زمان مطالعه: 3 دقیقه
این روزها که اکثر خانه‌‌ها از داشتن حیاط و فضای باز بی‌‌بهره‌ هستند، داشتن یک بالکن یا تراس می‌تواند غنیمت باشد حتی اگر خیلی بزرگ نباشد.
ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل

بالکن‌های کوچک خانه‌‌های امروزی نسل جدیدی از ایوان‌‌های قدیمی هستند که نور و هوای تازه را مهمان خانه‌های ما کرده و ارتباط بین فضای داخلی و خارجی را برقرار می‌کنند. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل می‌پردازیم.

ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل

همان‌طور که برای کوچک‌ترین فضاهای داخل خانه  طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنید می‌توانید با تزیین تراس و بالکن کوچک خانه خود فضایی دلچسب و دلباز و روح‌نواز ایجاد کنید. تا از عصر نشینی‌های دوست داشتنی و لذت نوشیدن یک لیوان چای و مطالعه یک کتاب در زیر آسمان خدا بی‌بهره نمانید.

ایده تزیین بالکن کوچک با آویز کردن گیاهان

یک ایده دیگر تزیین بالکن هم روی استفاده از گل‌ها و گیاهان در فضای بالکن تاکید دارد. خصوصا برای تزیین تراس کوچک این ایده کاربرد دارد. می‌توان از گل و گیاهان آویزان در بالکن استفاده کرد. همچنین استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن هم می‌تواند فضای آن را شاداب‌تر و پر انرژی‌تر کند.

ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل

آن را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید

از نمای جذاب و منظره زیبای بالکن می‌توان، به‌عنوان یک نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد. اگر فضای بالکن باریک و محدود است، نباید آن را با مبلمان و دکوراسیونی که دید را مسدود می‌کند، تزیین کرد. با این کار دید پنجره را کم می‌کنید.

ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل

فضای داخلی خود را در بالکن تقلید کنید

اگر فضای اتاق نشیمن رسمی یا اتاق مهمان و اتاق پذیرایی خانه به بالکن باز می‌شود، مطمئن شوید که پالت رنگی و سبک مبلمان و دیزاین تراس موردنظر دقیقا نمونه‌ای از طراحی داخلی را به نمایش می‌گذارد. این ایده تزیین بالکن می‌تواند به خوبی فضای داخل را به فضای بیرون وصل کرده و آن‌ها را به هم مرتبط سازد.

فضای داخلی خود را در ایده تزیین بالکن تقلید کنید

استفاده از تاب از ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل

این تاب‌های چوبی تنها برای ایوان‌های بزرگ طراحی نشده‌اند. اگر فضای بالکن مورد نظر این امکان را به شما می دهد، یک تاب را در آن‌جا نصب کنید تا از آن برای استراحت و لذت بردن از منظره روبه‌رو در اوقات فراغت استفاده کنید. برای زیبایی و راحتی بیشتر می‌توان از کوسن‌ها و بالشتک‌های رنگی نیز روی آن استفاده کرد.

استفاده از تاب

از یک کاور برای پوشاندن بالکن استفاده کنید

برای ایجاد سایه و محافظت در برابر عناصر طبیعی مانند بارش باران یا تابش شدید نور خورشید، می‌توان با یک کاور، بالکن را پوشاند.
لازم نیست یک سازه دائمی را ایجاد کنید. می‌توانید از کاورهای سیار و قابل جمع کردن، مانند پنجره تاشو تراس، با ظاهری بوهمی در تزیین بالکن مورد نظر استفاده کنید. به این ترتیب فضای بالکن مورد نظر در بیشتر ساعات شبانه روز قابل استفاده است.

مبلمان روشن از ایده های تزیین و چیدمان تراس در منزل

در این ایده روی استفاده از مبلمان روشن و پاف به جای میزهای چوبی قهوه‌خوری تاکید می‌شود. به این ترتیب یک فضای بسیار راحت‌تر برای استراحت کردن و لم دادن در بالکن به دست خواهد آمد.

مبلمان روشن

پیشنهاد مطالعه: مطلب این وسیله برای گلدان‌های شما ضروری است! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

در ۵ مرحله ساده یک کاناپه زیبا بسازید!

در چند مرحله ساده می‌توانید کاناپه‌ای زیبا برای خانه خود بسازید. در این مطلب از مجله دلتا …