اکثر خیانت‌ها از اینجا آغاز می‌شود

۶
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خیانت یکی از اصلی‌ترین مشکلات زندگی زناشویی است که به‌طور تاسف‌انگیزی امروزه بسیاری از زندگی‌ها را درگیر خود کرده است.
چرا افراد خیانت می کنند

افراد زیادی هستند که حتی فکر خیانت کردن آن‌ها در تصورات شما نیست ولی خیانت کرده‌اند. خیانت‌کاران بعضا رفتارهای ویژه‌ای را بروز نمی‌دهند بلکه با یک رفتار و گفتار غلط دچار خیانت می‌شوند. در این مطلب از مجله دلتا به این موضوع می‌پردازیم که چرا افراد خیانت می کنند؟

چرا افراد خیانت می کنند؟

اگر دوست دارید به دام خیانت نیفتید، مواظب رفتار و گفتارتان باشید چون خیانت از یک سخن یا عمل که ظاهرا ساده به‌نظر می‌آید شروع می‌شود.

شروع خیانت از بی‌توجهی به همسر

در موارد زیادی خیانت با بی‌توجهی به همسر شروع می‌گردد. شخص خیانت‌کار تصور می‌کند همسر او به احتیاجات او توجهی نمی‌کند یا به میزان و اندازه او نیست. بعضی وقت‌ها هم شخص خیانت‌کار تصور می‌کند که کسی را ندارد و فردی نیست که سخن دلش را به او بگوید و توجهی به احساسات وی داشته باشد. در نتیجه به سمت شخصی می‌رود که به احساسات و احتیاجات او توجه کند.

چرا افراد خیانت می کنند

از مقایسه همسر

خیانت از مقایسه همسر شروع می‌شود. شخصی که دچار خیانت می‌شود همسر خود را همانطور که هست، نمی‌خواهد و همواره همسر خود را با شخص محبوبش قیاس می‌کند. شخص خیانت‌کار خوبی‌های همسر خود را از یاد برده و فقط نمای او را پایه قیاس با دیگری می‌داند و بعد از خیانت می‌فهمد شخص مدنظرشان فقط نمود خوبی داشته و آن‌گونه نبوده که خود را نشان می‌داده است.

از یک درد و دل ساده

احتمالا باور نکنید بسیاری از خیانت‌ها از یک درد و دل ساده به‌وجود می‌آید. از یک درد و دل ساده با همکارتان، دوست زمان مدرسه، همسر دوستی نزدیک وغیره ابتدا با درد و دل کردن تصور می‌کنید چقدر او من را خوب می‌فهمد و چقدر فکرمان با او به یکدیگر شبیه است، به همین دلیل می‌خواهید تمام مشکلات خود را به او بگویید و به تدریج دوست دارید بیشتر با او حرف بزنید و اینگونه خیانت به زندگی شما وارد می‌شود. برای اینکه روابط عاطفی بهتری داشته باشید به مطلب  با همسر شکاک چگونه رفتار کنیم؟ سر بزنید.

چرا افراد خیانت می کنند

از فریب دادن خود

خیانت از فریب خود شخص شروع می‌شود. شخص خیانت‌کار با دیگری به‌طور دوره‌ای ارتباط برقرار می‌کند و همواره به خودش می‌گوید، من از خودم اطمینان دارم که دچار خیانت نمی‌شوم، درست مثل اعتیاد که شخص معتاد هیچوقت تصور نمی‌کند که زمانی به اعتیاد روی آورد. به تدریج همین ارتباطات اندک سبب می‌شود، دیگر حوصله همسرتان را نداشته باشید و به سمت خیانت بروید.

با یک چت ساده در فضای مجازی افراد خیانت می کنند

دنیای مجازی جذاب است و در این دنیا هر شخصی خودش را به بهترین شکل ممکن نمایان می‌کند و بسیاری خود را مجرد می‌نامند. در این‌گونه خیانت‌ها اشخاص می‌توانند مخفیانه و در کنار همسر و فرزندانشان چت کنند و سپس آن را حذف کنند تا اثری باقی نماند. فرستادن پیام‌های متنی برای جنس مخالف امکان دارد خیانت عاطفی را بیشتر کند. زیرا می‌تواند خیلی ساده آغاز شود و فاقد ضرر تصور شود اما به آسانی به رابطه‌های جدی‌تری برسد. مخصوصا اگر مستمر در طی روز با فردی صحبت کنید.

یک چت ساده در فضای مجازی

پیشنهاد مطالعه: مطلب این تست، شخصیت واقعی شما را آشکار می‌کند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

اگر این ویژگی‌ها را دارید، درون‌گرا هستید

باید بدانید که خجالتی‌بودن یعنی ترس از ارتباط با دیگران به‌دلیل وجود احساس ناامنی یا اضطرا…