دیدن این ییلاق را از دست ندهید

۱۰
5
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کلاردشت شهرستانی در استان زیبای مازندران است که ییلاقی شگفت‌انگیز درون خود دارد و قطعا بعد از آشنایی با آن، در فکر سفر به این ییلاق فرو می‌روید.
ییلاق مازیچال

کمربند سرسبز مناطق شمال ایران، محبوب دل تمام ایرانی‌های عزیز است و از مقاصد گردشگری اصلی برای سفر است. استان مازندران با کوه‌های سرسبز و انبوهی از جنگل‌هایی که در قلب خود جای داده است، دلبری خاصی از دل مردم ایران و توریست‌‎های خارجی می‌کند. ییلاق مازیچال از زیباترین ییلاق‌های مازندران است و در شهرستان کلاردشت واقع شده است. برای آشنایی بیشتر با این ییلاق بی‌نظیر، تا آخر این مطلب با مجله دلتا همراه باشید.

دسترسی به ییلاق مازیچال

برای رفتن به آنجا از شهر تهران حدود ۱۷۰ کیلومتر راه در پیش رو دارید. برای دسترسی به مازیچال ابتدا باید خودتان را به جاده چالوس برسانید و بعد از شهر چالوس، ۴۸ کیلومتر دیگر راه برای پیمودن دارید. سپس به سمت مرزن‌آباد بروید. بعد از آن مسیر خود را در راه کلاردشت ادامه دهید و از میدان اصلی این شهرستان ۷ کیلومتر در جاده عباس‌آباد برانید تا وارد جاده خاکی مازیچال شوید. در این جاده باید ۱۷ کیلومتر به سمت ارتفاعات راهتان را ادامه دهید تا به دشت‌های مازیچال برسید.

کلاردشت مازیچال

در روستای مازیچال امکان چه تفریحاتی فراهم است؟

تماشای حیوانات از نزدیک در روستای مازیچال: در روستای مازیچال می‌توانید شاهد گاوها و گوسفندان در حال چرا باشید. پرندگان متعددی در آسمان و جنگل‌های این روستا زندگی می‌کنند که بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند و فضا با صدای چهچهه آن‌ها پر می‌شود. شکار این پرنده‌ها ممنوع است. پس لطفا با خود تفنگ شکاری نبرید تا با مشکلی مواجه نشوید.

ییلاق مازیچال مازندران

عکاسی در لوکیشن محشر روستای مازیچال: در روستای مازیچال می‌توانید بهترین عکس‌ها را بیندازید. زیرا در نقطه نقطه این روستا زیبایی وجود دارد.

کوه‌نوردی در روستای مازیچال: علاقه‌مندان به کوه و طبیعت در روستای مازیچال می‌توانند تجربه بهترین کوه‌نوردی خود را در فضایی سرسبز با آب و هوایی خنک داشته باشند.

آفرود در روستای مازیچال: در روستای مازیچال می‌توانید از ماشین‌های مجاز آفرود استفاده کنید و در دل راه‌های خاکی جنگل بروید. قطعا از دیدن زیبایی خیره کننده و آفرینش محشر خداوند حیرت‌زده خواهید شد.

تماشای گل‌های وحشی در روستای مازیچال: در ماه‌های بهاری اردیبهشت و خرداد، گل‌های وحشی در دشت‌های این ییلاق می‌رویند.

گل های وحشی

پدیده اقیانوس ابری در روستای مازیچال: روستای مازیچال در ارتفاعات قرار دارد و در شرایط و جو مساعد می‌توانید شاهد این پدیده باشید. پدیده اقیانوسی یک رخداد سحرانگیز است که فقط در انیمیشن‌ها می‌بینید. انبوهی از ابرهای سفید و پنبه‌ای در مقابل شما مانند یک اقیانوس تجمع می‌کنند، قطعا از دیدن آن‌ها مات و مبهوت می‌شوید.

ییلاق مازیچال کلاردشت

جاهای دیدنی اطراف مازیچال

  • دریاچه ولشت
  • روستای کردیچال
  • علم کوه
  • تپه باستانی کلار
  • جنگل مجل
  • کاخ اجابت
  • روستای هریجان
  • مجتمع تفریحی باغ چمن

بهترین زمان برای سفر به مازیچال چه وقت است؟

مازیچال و مناطق شمال ایران در تمام فصول سال زیبایی خاص خود را دارند. چهارفصل ییلاق مازیچال چشم‌اندازی خیره کننده دارد و بسیار دیدنی است. در فصل تابستان دشت‌های ییلاق مازیچال به سرسبزترین حالت خود می‌رسند و اوج زیبایی خود را به نمایش می‌کشد. اگر به جاهای دیدنی ایران علاقه دارید، مطلب بهشتی به نام مخمل کوه را بخوانید.

طبیعت مازندران

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری، لحظات خنک را در این روستا تجربه کنید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

با کمترین هزینه کابینت آشپزخانه را نو کنید

تغییر دکوراسیون آشپزخانه، یکی از دشوارترین تغییرات در خانه است. گاهی این موضوع باعث می‌شود…