چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم؟

۲۰
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هیچ‌کس آشپزخانه‌ای بدبو نمی‌خواهد اما ناامید نشوید، پیروی از این نکات می‌تواند آشپزخانه شما را عاری از هر بوی ناخوشایندی کند.
چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم

مشکل بسیاری از کسانی که آشپزی می‌کنند این است که بعد از اتمام آشپزی بوی غذا در خانه باقی می‌مانند که قطعا بوی مطلوبی نیست. بسیاری از موادی که به‌طور سنتی برای خوشبو کردن خانه استفاده می‌شوند، مانند خوشبوکننده‌های هوا، می‌توانند با بوی غذای موجود ترکیب شوند و به جای از بین بردن بوهای نامطلوب، بوی بدتری را ایجاد کنند. با مجله دلتا همراه باشید تا بدانید چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم.

چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم

یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از ماندگاری بوی غذا در خانه یا آپارتمان این است که بتوانید بوی نامطلوب را قبل از آشپزی یا در حین آشپزی از بین ببرید، این‌گونه پس از اتمام آشپزی دردسر کمتری دارید.

از بخار سرکه استفاده کنید

اگر غذای تند درست می‌کنید، می‌توانید از طریق بخار سرکه با بوی نامطلوب مبارزه کنید. سرکه و بخار آب، بوهای پخش در هوا را در حین پخت و پز جذب ‌کنند. افزودن نصف فنجان سرکه به یک فنجان آب و دم کردن آن روی اجاق گاز در حین پخت و پز بوی نامطبوع را کاهش می‌دهد.

سرکه

آب را با مواد معطر بجوشانید

اگر با سرکه کنار نمی‌آیید، می‌توانید یک قابلمه آب از مواد معطر را بجوشانید که عطر دلپذیرتری از خود به‌جا می‌گذارد. پوست لیمو، میخک، چوب دارچین یا سایر مواد معطر را در یک قابلمه آب جوش روی اجاق بریزید و بجوشانید.

از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنید

مدل‌های کوچک و نسبتا بی‌صدایی از دستگاه تصفیه هوا هستند که برای آشپزی مناسب‌اند. این وسایل کوچک آشپزخانه شما را خوشبو می‌کند و هوا را از باکتری‌ها، ویروس‌ها و کپک‌ها پاک می‌کند.

چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم

از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین بوی غذاهای اسیدی مانند گوجه فرنگی، ماهی و سایر سبزیجات را خنثی می‌کند. در واقع، بیشتر بوهای نامطبوع اسیدی هستند و PH جوش شیرین به خنثی کردن اسید موجود در این نوع غذاها کمک می‌کند و بو را کاهش می‌دهد. با قرار دادن مقداری جوش شیرین در یک کاسه روی پیشخانی که در آن مشغول پخت و پز هستید، شروع کنید.

جوش شیرین

چگونه از بوی نامطبوع کهنه خلاص شویم؟

از تفاله قهوه استفاده کنید

تفاله قهوه استفاده شده را در کاسه‌های کم عمق بریزید و آن‌ها را در اطراف خانه خود قرار دهید. تفاله قهوه بوها را جذب کرده و از بین می‌برد.

قهوه

سطل زباله آشپزخانه خود را تمیز کنید

سطل زباله آشپزخانه شما می‌تواند مقصر بسیاری از بوهای ماندگار در خانه شما باشد. حتما سطل زباله خود را مرتبا بشویید و پس از خشک کردن آن، مقداری جوش شیرین داخل آن بپاشید. اگر به ترفندهای آشپزی سریع علاقه دارید، تهیه پیراشکی بدون گوشت و مرغ را بخوانید.

سطل

سینک آشپزخانه خود را تمیز کنید

سینک ظرفشویی آشپزخانه نیز می‌تواند عامل بسیاری از بوهای ناخوشایند باشد. زهکش سینک می‌تواند تکه‌های غذایی را در خود جمع کند که پوسیده شده و بوهای تند پخش می‌کند. می‌توانید برای رفع بوهای زننده از آب لیمو در سینک استفاده کنید، آب لیمو را در سینک و زهکش بریزید و بگذارید مدتی در سینک بماند سپس سینک را با آب داغ بشویید.

چگونه بوی بد غذا را در خانه از بین ببریم

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن دستورهای آشپزی یک روش فوق‌العاده برای تهیه ماکارونی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

حلیم بادمجان با مرغ، فوری و خوشمزه

حلیم بادمجان با مرغ یکی از روش‌های فوری تهیه حلیم بادمجان است زیرا از مرغ به‌جای گوشت استف…