با این کارها هرگز در زندگی پشیمان نمی‌شوید!

۲
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یکی از بدترین احساساتی که بشر تاکنون آن را تجربه کرده، پشیمانی است.
چگونه زندگی کنیم که پشیمان نشویم

در این مطلب از مجله دلتا چند نکته را می‌آوریم که بتوانید افسوس چیزهایی را که نمی‌توانید تغییر دهید رها کنید و به این موضوع می‌پردازیم که چگونه زندگی کنیم که پشیمان نشویم.

چگونه زندگی کنیم که پشیمان نشویم

با اشتباهات گذشته زندگی کردن، راحت است. این‌که چه باید می‌کردیم و چه می‌توانستیم بکنیم. اما آن تجربیات، ما را شکل می‌دهند. ترفندی که می‌توانیم به‌کار گیریم ، استفاده از آن‌ها برای رشد است.

مالک تقدیرتان باشید

چیزی را که باعث تفاوت شما می‌شود ، با رغبت بپذیرید و به نفع خودتان استفاده کنید. شما در دنیا منحصربه‌فرد هستید.

چگونه زندگی کنیم که پشیمان نشویم

خجالت را کنار بگذارید تا در زندگی پشیمان نشوید

شما نمی‌توانید عقاید دیگران در مورد خودتان را کنترل کنید. می‌توانید تمام زندگی‌تان را صرف این کنید که تاثیر و نقش خوبی برای دیگران داشته باشید و همچنان هم ناموفق باشید.

وقت‌تان را صرف راضی کردن کسانی نکنید که عقایدشان از عقاید خود شما اهمیت کمتری دارد. انتخاب‌هایی را که احساس می‌کنید درست است انجام دهید تا اعتمادبنفس‌ شما رشد کند.

تابع قانون سه ثانیه باشید

هر وقت وسوسه شدید که از روی خشم و آزردگی واکنش نشان دهید، سه ثانیه آرام بگیرید و فکر کنید اگر به کس دیگری آسیب برسانید چه احساسی خواهید داشت. هیچ‌وقت ارزشش را ندارد و موجب افسوس و پشیمانی در آینده خواهد شد. برای اینکه ارتباط بهتری با دیگران داشته باشید به مطلب این رفتارها جذابیت شما را کم می‌کنند سر بزنید.

وقت‌تان را با افرادی که دوست‌شان ندارید تلف نکنید

کاملا روشن است. اما هر چند وقت یک‌بار در مهمانی‌هایی شرکت می‌کنید یا کارهایی را انجام می‌دهید که دلیلش  اجبار است؟ زمان، بارزش‌ترین ثروت ماست و نباید صرف فعالیت‌ها یا افرادی شود که دوست نداریم.

در سال‌های آخر زندگی، بیشتر افراد افسوس این را می‌خورند که چرا برای افراد مورد علاقه‌شان وقت بیشتری نگذاشتند. همین الان آن‌ها را در الویت قرار دهید، همیشه بابت این‌کار شاد و راضی خواهید بود.

چگونه زندگی کنیم که پشیمان نشویم

به کارتان عشق بورزید تا در زندگی

ما بیشتر از هر چیز دیگری ، وقت‌مان را سر کارمان می‌گذرانیم. اگر کارتان توان‌ شما را تحلیل می‌برد، خسته و دلزده‌تان می‌کند یا باعث غم و اندوه‌تان می‌شود، کار مناسب شما نیست.

اگر مطمئن نیستید که دوست دارید چه کاری انجام دهید، برای بازبینی و بررسی خوتان وقت بگذارید. حالا وقتش است که به سوی رویای‌تان قدم بردارید، چه چیزی جلوی شما را می‌گیرد؟

به اشتباهات‌ خود افتخار کنید

اشتباهات ما به ما درس می‌دهند. شکست چیزی نیست که به‌خاطرش خودتان را سرزنش کنید و عقب بیندازید ، شکست را باید جشن بگیرید، شما تلاش کرده‌اید. از شکست درس بگیرید ، خودتان را ببخشید و به جلو حرکت کنید.

به اشتباهات‌ خود افتخار کنید

دنبال ستایش و تمجید نباشید

انجام هرکاری اگر همراه با توقع تحسین باشد، تقریبا حتما به ناامیدی و تلخی منتهی می‌شود. باید روی زمان‌تان بر اساس خشنودی و لذتی که از انجام آن کار نصیب‌تان می‌شود، سرمایه‌گذاری کنید. سپس عقاید مثبت تبدیل به پاداش و عقاید منفی، نامربوط می‌شوند.

تا تهش بروید

دادن دلگرمی‌های بیخود وعده‌های تو خالی، مطمئنا باعث رنجش و ناامیدی آن‌هایی که دوست‌شان دارید می‌شود. تا جایی که امکان دارد به قول خود وفا کنید. اگر در موقعیتی خاص ، مسئله اجتناب ناپذیری پیش آمد شرایط را توضیح دهید و سعی کنید یک جایگزین پیشنهاد دهید. این باعث می‌شود افراد احساس اولویت داشتن بکنند حتی زمانی که مجبورید بهایش را بپردازید.

تا تهش بروید

پیشنهاد مطالعه: مطلب چرا بعضی افراد همیشه شکست می‌خورند؟ را بخوانید.

۲ دیدگاه

  1. ناشناس

    ۳ تیر ۱۴۰۱ در ۵:۱۷ ب٫ظ

  2. ناشناس

    ۳ تیر ۱۴۰۱ در ۱۱:۴۳ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…