شرایط دریافت وام خرید مسکن در سال ۱۴۰۱

۶
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خرید مسکن، در شرایطی که هزینه‌های بسیار زیادی، به خانواده‌ها تحمیل می‌شود، یکی از سخت‌ترین اقدامات زندگی برای افراد است.
شرایط دریافت وام خرید مسکن

افراد زیادی، به دنبال اطلاع از نحوه دریافت وام خرید مسکن و یا خرید و فروش وام مسکن از طریق انتقال امتیاز آن هستند تا بتوانند خانه مد نظر خودشان را خریداری کنند. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع شرایط دریافت وام خرید مسکن می‌پردازیم.

شرایط دریافت وام مسکن در سال ۱۴۰۱

برای دریافت تسهیلات خرید مسکن ۱۴۰۱، نیاز است که اشخاص دارای یک سری شرایط باشند تا بتوانند این تسهیلات را دریافت کنند درغیراین‌صورت، امکان دریافت وام خرید مسکن، برای اشخاصی که دارای شرایط لازم برای دریافت این وام نیستند، وجود نخواهد داشت و لازم به ذکر است که افراد فاقد منزل مسکونی می‌توانند برای ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن نیز اقدام کنند.

در حال حاضر، بانک‌های دولتی و خصوصی مختلفی وجود دارند که اقدام به ارائه وام مسکن می‌کنند که هر کدام از این بانک‌ها، شرایط خاصی را برای دریافت این وام، در نظر گرفته‌اند اما به‌طور کلی، برای دریافت این وام نیاز است که اشخاص، دارای شرایط زیر باشند.

 شرایط دریافت وام

  • افرادی باید بالای ۱۸سال سن داشته باشند.
  • آن دسته از افرادی که قصد دریافت تسهیلات خرید منزل مسکونی از هر یک از بانک‌های ارائه‌دهنده این وام را دارند، نباید هیچ‌گونه سابقه چک برگشتی، در هیچ یک از بانک‌های کشور داشته باشند.
  • درصورتی‌که فردی، بدهی بانکی داشته باشد، امکان دریافت وام برای وی وجود نخواهد داشت.
  • برای دریافت وام خرید مسکن ۱۴۰۱، در برخی از بانک‌ها، نیاز به باز کردن حساب سپرده‌گذاری است و در برخی دیگر، می‌توان با خرید اوراق ممتاز، وام خرید منزل مسکونی را دریافت نمود.
  • درآمد فرد متقاضی، می‌بایست مطابق با مبلغ جدول اقساط وامی باشد که قرار است پرداخت کند. معمولا بانک‌ها، برای تعیین حداکثر مبلغ وام، درآمد افراد را استعلام و در نظر می‌گیرند.

 دریافت وام خرید مسکن

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی بیشتر مطلب در این طلاق باید به مرد پول بدهید را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

حقوق بازنشستگی زن فوت شده به چه کسانی می‌رسد؟

حقوق بازنشستگی زن فوت شده یکی از موضوعات مهمی است که بسیاری از خانواده‌ها بعد از فوت سرپرس…