این گیاهان آپارتمانی به نور زیادی نیاز دارند

۵
5
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نگهداری از گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند در بهار و تابستان بسیار آسان‌تر از گیاهان دیگر است.
گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست

در این مطلب از مجله دلتا تعدادی از این گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست و نور پسند را به شما معرفی کرده و شرایط نگهداری از آن‌ها را مشخص می‌کنیم.

گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست

دقت داشته باشید که بعضی از گیاهان آفتاب دوست به آب کم نیاز دارند و بعضی از این گیاهان برای رشد به آب زیاد نیاز دارند. با نگهداری و پرورش این گیاهان می‌توانید زیبایی بیشتری را به خانه و محیط پیرامون خود هدیه دهید.

گیاه آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا از جمله گیاهان نورپسند است و برگ‌های شاداب آن برای مدت طولانی از مرکز آن رشد می‌کنند. شیره این گیاه به تسکین ناراحتی‌های پوستی و سوختگی‌های جزیی کمک می‌کند. این گیاه نیاز به گلدان بزرگی داشته که بتواند رشد سنگین آن را تحمل کند. آلوئه‌ورا از جمله گیاهانی است که به آب کم نیاز دارند و در مقابل کم آبی مقاوم است.

گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست

کاکتوس طلایی از گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست

کاکتوس طلایی دارای ظاهری گرد بوده و جزو گیاهان کویری بومی است. هر چند رشد این گیاه بسیار کند است اما برای همین مقدار رشد نیز نیاز به آفتاب کامل و خاک غنی دارد. بدنه اصلی کاکتوس طلایی سبز رنگ، شکوفه و گل‌های آن طلایی است که معمولا در فصل بهار و تابستان در می‌آیند. این نوع کاکتوس هم مانند بقیه کاکتوس‌ها از گیاهانی است که به آب کم نیاز دارد و نیازی به مراقبت و توجه زیادی ندارند.

گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست

گیاه آشوریا (ساقه عروس)

این گیاه از خانواده کاکتوس‌ها بوده و یک گیاه کوهستانی است. محیط پرورش آشوریا باید خشک بوده و از گیاهان آفتاب دوست به‌شمار می‌رود. مطابق دیگر کاکتوس‌ها، به آب کمی نیاز دارد. از آن جا که برگ‌های آشوریا با دیگر کاکتوس‌ها متفاوت است می‌توان آن را در میان گیاهان تزئینی نیز دسته بندی کرد.

گیاه آشوریا (ساقه عروس)

گیاه ابرون

گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند مانند گیاه ابرون، در خانه‌های دارای پنجره آفتابی و روشن محبوبیت زیادی دارند. از آن جا که این گیاه نیاز به حداقل ۴ ساعت نور آفتاب در روز دارد، قرار دادن آن در کنار پنجره رو به جنوب مناسب‌تر است. این گیاه می‌تواند به مدت چند دهه عمر کند و به رشد خود ادامه دهد، بنابراین بهتر است آن را در گلدانی مناسب و سنگین نگهداری کنید. برای اینکه چیدمان زیبایی در منزل خود داشته باشید به مطلب در خانه خود لوستر فانتزی شیک بسازید سر بزنید.

گیاه ابرون

گیاه نخل ساگو (سیکاس رولوتا) از گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست

این گیاه آفتاب دوست نیز دارای رشدی آرام و متناسب با طرح‌های تزئین مدرن است. نخل ساگو گل نمی‌دهد و به ندرت برگ‌هایش می‌ریزد که باعث می‌شود انتخاب مناسبی برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب پر نور باشد. توجه داشته باشید که این گیاه بسیار سمی است، بنابراین در اطراف حیوانات خانگی یا کودکانی که ممکن است آن را به دهان بزنند نباید قرار داد.

گیاه نخل ساگو (سیکاس رولوتا)

گیاه نخل دم اسبی

این گیاه دارای ساقه ضخیم و برگ‌های فرفری است که استفاده از آن زیبایی بسیاری را برای آشپزخانه یا اتاق نشیمن می‌آورد. نخل دم اسبی از گیاهانی که به آب زیاد نیاز دارند، به شمار می‌رود. این گیاه را هفته‌ای یک بار آب بدهید و از خاک دانه درشت حاوی شن و ماسه در گلدان آن استفاده کنید.

گیاه نخل دم اسبی

گیاه نخل آرکا

نخل آرکا از گیاهان آفتاب دوست فضای باز است. رشد آن بسیار زیاد بوده و بسته به شرایط می‌تواند تا چند متر رشد کند. موارد استفاده از این گیاه در اتاق‌هایی با سقف بلند یا طاقی بسیار زیبا است. نخل آرکا نیز از گیاهانی که به آب کم نیاز دارند به‌شمار می‌رود.

گیاه نخل آرکا

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این وسیله دور ریختنی خانه را تزیین کنید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بدون این کارها خانه‌ای شیک نخواهید داشت

گاهی اوقات ما، ناامیدانه با جابجایی اثاثیه و دور ریختن وسایل خانه تلاش می‌کنیم که تغییری د…