در خانه خود لوستر فانتزی شیک بسازید

۸
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هر فردی مایل است خلاقیت خود را به‌گونه‌ای در دکوراسیون خانه خود به نمایش بگذارد.
ساخت لوسترهای فانتزی

یکی از کارهای خلاقانه‌ای که می‌توان برای منزل انجام داد ساخت لوسترهای فانتزی است. شما می‌توانید با کمترین هزینه و به راحتی برای منزل خود لوسترهای زیبا و منحصربه‌فرد درست کنید. با مجله دلتا همراه باشید.

ساخت لوسترهای فانتزی

این لوسترها می‌توانند جلوه منزل شما را چندین برابر کنند. در ادامه روش‌های ساخت این لوسترها را برایتان شرح می‌دهیم.

طریقه درست کردن لوسترهای رنگی با روکش طبیعی چوب

یک استوانه فلزی در سایزی که مایل هستید چراغ خواب درست کنید انتخاب نموده و روی آن را با روکش چوبی بپوشانید. زمانی که روکش به فرم مورد نظر درآمد استوانه را از داخل آن خارج کنید. قسمت‌هایی که مخصوص قرار گرفتن لامپ است را سوراخ نموده و جای سرپیچ را در آن جاسازی کنید. پس از سیم کشی و نصب لامپ درون آن چراغ خواب شما آماده است. می‌توانید آن را از سقف منزل خود آویزان نمایید و از هنر زیبای خود لذت ببرید.

ساخت لوسترهای فانتزی

روش درست کردن لوستر با نوار پر

برای ساخت این لوستر زیبا به لوستر پارچه‌ای و گرد که از فروشگاه‌ها قابل خریداری است نیاز دارید. همچنین نوار پر که از خرازی‌ها می‌توانید تهیه کنید. از پایین‌ترین نقطه لوستر پارچه‌ای خود که می‌خواهید پر داشته باشد، شروع کنید و روی یک خط مستقیم پرها را بچسبانید. فاصله نوارها را کم بگیرید تا لوسترتان پرتر باشد و زیبایی بیشتری بگیرد. این کار را تکرار کنید تا دایره‌تان مملو از پر شود.

ساخت لوسترهای فانتزی

ساخت لوسترهای فانتزی استفاده از قطعات نواری روکش چوب

با استفاده از برش‌های نواری روکش چوب می‌توانید لامپ‌های منزل خود را به لوسترهای شیک و خلاقانه‌ای تبدیل کنید و این لوستر زیبا را بالای میز ناهار خوری خود نصب کنید.

ساخت لوسترهای با استفاده از قطعات نواری روکش چوب

ساخت لوسترهای فانتزی فرانسوی با نخ

سه حلقه قلاب دوزی در اندازه‌های مختلف تهیه کنید. اندازه حلقه‌ها طوری باید باشد که داخل هم قرار بگیرند. حلقه ها را به هم متصل کنید. نخ کوبلن یا نوارهای پارچه‌ای که از پارچه‌های دور ریختنی بریده‌اید را به دور حلقه‌ها بپیچید. سپس سیم‌کشی لوستر را انجام داده و آن را از سقف آویزان کنید. شما می‌توانید این لوستر را با استفاده از نخ‌ها در رنگ‌های دیگر هم درست کنید. همچنین با بیشتر شدن تعداد حلقه‌ها می‌توانید لوسترهای بزرگ‌تری بسازید. برای اینکه چیدمان زیبایی در خانه خود داشته باشید به مطلب به‌روزترین فرش‌های ماشینی برای منزل شما سر بزنید.

ساخت لوستر فرانسوی با نخ

نحوه ساخت لوستر پولکی صدفی

ابتدا اسکلت فلزی برای ساخت لوستر را درست نموده و پولکی‌های صدفی را به سلیقه خود از بازار تهیه نمایید. شما می‌توانید پولکی‌ها را خودتان با استفاده از طلق درست کنید.

ساخت لوستر پولکی صدفی

ساخت لوستر کنفی زیبا و شیک

ابتدا یک دایره بالای بادکنک باد شده می‌کشیم تا جا برای بستن لامپ باشد. سپس نخ کنفی را که به چسب چوب آغشته است به دور بادکنک همچون کلافی مشبک می‌چرخانیم. در آخر بادکنک را بترکانید و از داخل نخ‌ها خارج می‌کنیم.

لوستر کنفی زیبا و شیک

پیشنهاد مطالعه: مطلب در کمترین زمان دکور خانه را متحول کنید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ترفندهای نگهداری از گیاهان آپارتمانی در فصل بهار

بدون شک هر گیاه شیوه خاص نگهداری خود را دارد، اما به‌طور کلی مواردی وجود دارد که باید برای…