آیا می‌دانید کدام عادات روزانه خطرناک هستند؟

۹
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برخی از کارهایی که به صورت روزمره انجام می‌دهیم مانند، غذا دادن به پرندگان، روی هم انداختن پاها یا استفاده از مایکروویو می‌تواند خطرناک باشد.
عادت های روزمره ناسالم

رفتار‌هایی که به آن‌ها عادت کرده‌ایم همیشه آن‌طور که به نظر می‌رسد ساده نیستند و برخی از آن‌ها مضر و ناسالم هستند. ما در مجله دلتا فهرستی از عادت های روزمره ناسالم که می‌توانند به‌سلامتی ما آسیب برسانند را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

پاهای خود را روی هم قرار دادن

مطالعات تایید می‌کند که گذاشتن پاها روی هم منجر به بالا رفتن فشارخون، رگ‌های واریسی و آسیب عصبی می‌شود. این فشار می‌تواند منجر به مشکلات گردش خون شود و در نهایت به بیماری ورید یا نارسایی وریدی کمک کند.

غذا دادن به پرندگان

غذا دادن به کبوترها یکی از فعالیت‌های مورد علاقه در فضای باز است که والدین دوست دارند با بچه‌های خود انجام دهند. متاسفانه، این کار نه تنها سرگرم کننده نیست، بلکه خطرناک است. کبوترها می‌توانند حامل سالمونلوز، سل، لیستریوز، تب خرگوش، بیماری نیوکاسل وغیره باشند. پس هنگام غذا دادن سعی کنید فاصله خود را با پرندگان حفظ کنید.

غذا دادن به پرندگان

استفاده از عینک آفتابی بی‌کیفیت

تولیدکنندگان عینک گاهی از پلاستیک ارزان‌ قیمت در ساخت عینک استفاده می‌کنند که باعث محافظت چشم شما در برابر اشعه ماوراءبنفش نمی‌شود. همچنین سایه انداختن عینک بر روی چشمان شما، باعث گشاد شدن مردمک چشم و دریافت دو برابر اشعه ماوراءبنفش می‌شود که حتی از عدم استفاده از عینک آفتابی مضرتر است. اشعه ماوراءبنفش بیش‌ازحد، ممکن است باعث آب‌مروارید، آسیب به چشم و حتی سرطان شود.

درست کردن ذرت بوداده در مایکروویو

این موضوع در مورد نحوه پخت ذرت نیست بلکه در مورد محتویات آن است. یک ماده شیمیایی به اسم دی استیل در ذرت وجود دارد که هنگام گرم شدن آن بخار می‌شود. این ماده می‌تواند وارد ریه‌های شما شود و به شما آسیب برساند. بهتر است قبل خوردن آن اجازه دهید که ذرت خنک شود.

عادت های روزمره ناسالم چیست

غذا خوردن پشت میز کار و هنگام کار

باکتری‌های فراوانی بر روی میز کار و در محیط کارتان وجود دارد که برای هضم شما مفید نیستند. به یاد داشته باشید که مغز شما به استراحت نیاز دارد و معده شما نمی‌تواند هنگام کار غذا را هضم کند، زیرا مغز شما بر روی کارتان متمرکز است نه هضم غذا. همچنین بوی غذای شما ممکن است همکارانتان را آزار دهد.

به وضعیت نشستن خود اهمیت نمی‌دهید

وضعیت صحیح نشستن به معنای موقعیت متقارن همه اندام‌ها است. صندلی اداری خود را تنظیم کرده و از ستون فقرات خود مراقبت کنید.

  • ارتفاع صندلی شما باید با ران شما در یک راستا باشد و نشیمن‌گاهتان در موقعیت مناسبی باشد.
  • باسن شما نباید کمتر از ۲/۳ صندلی را پر کند.
  • پشتی صندلی باید متناسب با ستون فقرات شما باشد.
  • مطمئن شوید که شانه‌هایتان در یک سطح است و شکمتان شل و ریلکس باشد.
  • پاهای خود را روی هم قرار ندهید؛ این کار گردش خون شما را مختل می‌کند.
  • به گونه‌ای بنشینید که وزن شما روی باسن شما باشد در حالی که سرتان به سمت جلو و بالا است.

اگر احساس ناراحتی کردید برای تغییر ژست خود عجله نکنید. اجازه دهید عضلات شما به موقعیت صحیح عادت کنند. بخشی از این عادات به تدریج اتفاق می‌افتد و برای ترک آن باید صبور باشید.

عادت های روزمره ناسالم چیست

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب وقتی ماشین جوش می‌آورد چه کار کنیم؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

فقط با ۴ عادت روزانه ۱۰ سال جوان‌تر شوید!

سینکلر بر این باور است که رژیم غذایی گیاهی، روزه‌داری متناوب و... به او کمک می‌کنند عمر طو…