کشف نوشیدنی دوست‌دار مغز، زوال عقل مرگبار‌تر از سرطان

۱۰
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مشخص شده است که یک نوشیدنی به‌طور خاص موجب تقویت حافظه در افرادی می‌شود که از زوال عقل رنج می‌برند.
خواص آب آلبالو

نوشیدنی که برای مصرف انتخاب می‌کنیم می‌تواند تاثیر قدرتمندی بر مغز داشته باشد. برای مثال، نوشیدن چای خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می‌دهد و مصرف نوشابه رژیمی این خطر را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا متوجه شوید که چه نوشیدنی می‌تواند به مغز شما کمک کند. با خواص آب آلبالو آشنا شوید.

زوال عقل خطرناک‌تر از سرطان

آلبالو و آب آن حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و سایر ترکیبات گیاهی مفید هستند که ممکن است اثرات محافظتی بر روی سلول‌های مغز داشته باشد.

زوال عقل یک وضعیت ناتوان‌کننده است که متاسفانه رو به افزایش است. زوال عقل با اجسام لویی یا دمانس با اجسام لویی، نوعی زوال عقل است که با تغییر در خواب، رفتار، شناخت، حرکت و تنظیم عملکردهای خودکار بدن مشخص می‌شود و از دست دادن حافظه همیشه علامت اولیه آن نیست.

آمار ابتلا به زوال عقل شگفت‌آور است؛ به‌طوری که طبق گزارش انجمن آلزایمر، بیش از شش میلیون نفر در آمریکا به آلزایمر مبتلا هستند که پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا سال ۲۰۵۰ به ۱۳ میلیون افزایش یابد. زوال عقل در مجموع از سرطان سینه و پروستات مرگبارتر است و از هر سه سالمند یک نفر را می‌کشد. یافتن راه‌هایی برای محافظت و تقویت سلامت مغز حتی در بهترین شرایط بسیار مهم است.

اما از آنجایی که زوال عقل می‌تواند آسیب قابل توجهی به آن اندام حیاتی و میلیاردها سلول مغزی وارد کند، مهم است بدانیم که چه کاری می‌توان انجام داد تا به‌طور بالقوه از آسیب به عملکرد شناختی خود جلوگیری کنیم یا سلامت مغز خود را پس از شروع زوال عقل مدیریت کنیم.

خواص آب آلبالو و سرطان

نوشیدنی خوشمزه‌ای که به بهبود زوال عقل کمک می‌کند

نتایج یک مطالعه که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، نشان داد که آب آلبالو به بهبود توانایی‌های شناختی در بیماران آلزایمری کمک می‌کند. محققان بر این باورند که آنتی اکسیدان‌های موجود در این آب میوه ممکن است کلید اصلی این موضوع باشد. اما چرا؟

انجمن آلزایمر توضیح می‌دهد: چند مطالعه نشان می‌دهد که «استرس اکسیداتیو» ممکن است در تغییرات مغز که باعث ابتلا به بیماری آلزایمر می‌شود، نقش داشته باشد.

آب آلبالو سرشار از آنتی اکسیدان است که می‌تواند استرس اکسیداتیو را برطرف کند. آلبالو و آب آن حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و سایر ترکیبات گیاهی مفید هستند که ممکن است اثرات محافظتی بر روی سلول‌های مغز داشته باشد.

خواص آب آلبالو در زوال عقل

خواص آب آلبالو برای رفع بیماری‌ها

مطالعات نشان داده‌اند که آب آلبالو سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی است که می‌تواند به درد عضلات، مشکلات خواب و فشار خون بالا و همچنین بیماری‌هایی مانند نقرس و آرتریت کمک کند.

این فواید ممکن است به تاثیر آب آلبالو بر مغز مربوط باشد. «شیو چینگ چای»، استادیار بهداشت رفتاری و تغذیه در دانشگاه دلاور توضیح داد: اثرات مفید بالقوه آلبالو ممکن است به ترکیبات زیست فعال آن‌ها که شامل پلی فنول‌ها، آنتوسیانین‌ها و ملانین می‌شود، مربوط باشد. آن‌ها همچنین ممکن است به اثرات بالقوه کاهش فشار خون آلبالو مرتبط باشند، زیرا فشار خون می‌تواند بر جریان خون به مغز تاثیر بگذارد.

خواص آب آلبالو

انتخاب سبک زندگی سالم می‌تواند به پیشگیری از زوال عقل کمک کند

«رایان سی وارنر»، روانشناس بالینی، می‌گوید: تشخیص زودهنگام زوال عقل به این معنی است که می‌توانید بیشتر در تصمیم‌گیری‌های شخصی درباره آینده خود مشارکت داشته باشید. می‌توانید درمان‌ها را زودتر شروع کنید، که آن‌ها را موثرتر می‌کند و می‌توانید برخی از عاداتی را که می‌توانند علائم زوال عقل شما را بدتر کنند، مانند کمبود ویتامین، اختلالات خواب، افسردگی یا سوء مصرف الکل را کنار بگذارید.

انتخاب‌های خاص سبک زندگی می‌تواند به کاهش خطر زوال عقل یا بهبود عملکرد شناختی کمک کند. به‌ویژه، ورزش می‌تواند تقویت کننده مغز باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که ۲۰ دقیقه ورزش در روز خطر زوال شناختی را حتی پس از شروع زوال عقل کاهش می‌دهد و پروتئین‌های محافظتی برای مغز فراهم می‌کند.

آبآلبالو کشف نوشیدنی دوست‌دار مغز، زوال عقل مرگبار‌تر از سرطان

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب ۶ عادت روزمره که هوشتان را کم می‌کند را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۷ مدل شیک و جذاب پرده چین‌دار، برای اتاق پذیرایی

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها و نحوه باز و بسته شدنشان تاثیر می‌گذارد. در این مطل…