۵ دلیل برای مصرف روزانه پیاز

۱۳
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درست است که همه سبزیجات برای سلامتی ما مفیدند اما برخی از آن‌ها مانند پیاز مزایایی ویژه‌تر دارند. پیاز به طور کلی برای قلب، استخوان و روده‌ها مفید است.
خواص پیاز برای سلامتی

در این مطلب از مجله دلتا به بررسی برخی از خواص پیاز برای سلامتی خواهیم پرداخت تا مصرف روزانه پیاز را شروع کنید.

قدرت باروری را تقویت می‌کند

در گذشته ناباروری مردان را از طریق آب پیاز درمان می‌کردند. مصرف آنتی اکسیدان (که پیاز از مقادیر فراوانی از آن برخوردار است) یکی از روش‌های جدیدی است که از آن برای تقویت باروری استفاده می‌شود. به علاوه، روشی طبیعی هم است.

به سینوس‌ها کمک می‌کند

یک راه عالی برای بند آوردن خون دماغ، که برایمان مفید هم است، استفاده از پیاز است. کافی است نصف پیاز را بردارید و آن را درست زیر سوراخ‌های بینی خود بگیرید و سپس نفستان را تو دهید. گاز پیاز خونریزی را بند می‌آورد.

به علاوه، پیاز حاوی ویتامین C و بیو فلاونوئیدها است که مویرگ‌ها را مستحکم و آن‌ها را کمتر مستعد خونریزی می‌کند. یک فایده‌ دیگر پیاز این است که برای مواقعی که بینی‌تان گرفته هم مفید است. پیاز مجراهای بینی را شل می‌کند و به این ترتیب، تنفس را برایمان راحت‌تر می‌سازد.

به سینوس‌ها کمک می‌کند

جلوی افسردگی را می‌گیرد و روحیه را تقویت می‌کند

پیاز حاوی ماده‌ای به نام فولات است که همان نام دیگر ویتامین B9 است. این ویتامین با از میان بردن اسید آمینه‌ای به نام هوموسیستئین از افسردگی جلوگیری می‌کند و روحیه را بهبود می‌بخشد. این اسید آمینه مضر مانع تولید هورمون‌های شادی در بدن می‌شود. پیاز، اما این اسید امینه را از بین می‌برد و اجازه می‌دهد مغز به قدر کافی از مواد مغذی برخوردار شود.

جویدن پیاز خام از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند

هیچ شکی نیست که پیاز می‌تواند به جلوگیری از بیماری در بدن کمک کند، اما این سبزی برای سلامت دهان و دندان هم فواید زیادی دارد. جویدن پیاز خام دندان‌ها را مستحکم‌تر می‌کند و باکتری‌های درون دهان را از میان می‌برد.

جلوی سرماخوردگی و آنفلوانزا را می‌گیرد

پیاز می‌تواند به جلوگیری از سرماخوردگی، سرفه، تب و گلو درد کمک کند.

خواص پیاز برای سلامتی چیست

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب میوه‌های مفید و مضر برای کلیه را بشناسید را بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

ماست و خیار را فقط با این سبزی بخورید!

مجله اینترنتی دلتا در این مطلب به بررسی مصلح ماست و خیار ، عدسی و مواد غذایی که نباید باهم…