خواص باورنکردنی حنا برای ناخن و مو

۱۱
9
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حنا گیاهی دارویی است که به‌خاطر خواص درمانی فراوان‌ از گذشته تاکنون طرفداران زیادی داشته است.
خواص حنا برای ناخن و مو

حنا گیاهی است به شکل درختچه یا درخت که برگ‌های کوچک سبز متمایل به خاکستری دارد. این برگ‌ها دو بار در سال چیده، خشک و پودر می‌شوند. پودر حاصل، الک می‌شود و بسته به میزان ریزبافت بودن پودر، از نظر مرغوبیت دسته‌بندی و قیمت‌گذاری می‌شود. در ایران، درختچه حنا در مناطق گرمسیری کشور مثل اطراف بندرعباس و بوشهر، چابهار، کرمان، بم و نرماشیر، اهواز و نیز در یزد می‌روید. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع خواص حنا برای ناخن و مو می‌پردازیم.

خواص حنا برای ناخن و مو

رنگ مو

بیشتر مردم حنا را به‌عنوان رنگ مو استفاده می‌کنند اما حنا به‌‌جز تغییر رنگ موها، آثار دیگری هم به‌جا می‌گذارد. تأثیر حنا در افزایش استحکام مو ثابت شده است. بنابراین رنگ موی سالمی است که هیچ اثر مخرب پایداری بر فولیکول مو ندارد.

سلامتی مو

حنا به تقویت مو کمک می‌کند. حنا باعث بسته‌شدن کوتیکول مو می‌شود، از مو خوره جلوگیری می‌کند، درخشندگی و جلوه‌ موها را افزایش می‌دهد، همچنین در جلوگیری از شوره‌ سر موثر است.

 

کاهش ریزش مو

کسانی که دچار کچلی یا ریزش مو هستند، می‌توانند از حنا بهره بگیرند. به‌روش سنتی و برای افزایش اثرگذاری، بهتر است آب یا روغن حنا را با سرشیر مخلوط کنید و سپس روی موهایتان بگذارید.

تقویت ناخن‌ها

کوتیکول و فضای زیر ناخن‌ها محل مناسبی برای تجمع میکروب است. محافظت از ناخن‌ها با حنا گزینه‌ بسیار خوبی است. نوشیدن آب حاوی برگ دم‌کرده‌ حنا در جلوگیری از شکستگی ناخن‌ها و همچنین درمان التهاب موثر است. مالیدن پماد آن به‌طور مستقیم روی ناخن‌ها، می‌تواند التهاب، درد و عفونت را از بین ببرد.

خواص حنا برای مو

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب خواص این روغن برای پوست و مو شما بی‌نظیر است را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

قبل از دکره کردن مو به این نکات توجه کنید

بلوند کردن مو یکی از روش‌های روشن نمودن موها است که در بین خانم‌ها طرف‌داران زیادی دارد. …