رازهای ازدواج موفق و داشتن رابطه ماندگار

۷
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آیا می‌توان ازدواج موفق و پایدار داشت؟ آیا هنوز هم ممکن است؟ آیا باید پنجاه سالی صبر کنیم تا متوجه شویم که ازدواج ما موفق بوده است یا خیر.
چگونه ازداوجی موفق داشته باشیم

داشتن رابطه‌ای شاد و پایدار در طی زمان کار سختی نیست. طبق تحقیقات انجام شده، تغییرات ساده، کوچک و پایدار می‌تواند به یک ازدواج موفق منجر شود. در این مطلب از مجله دلتا به این موضوع می‌پردازیم که چگونه ازداوجی موفق داشته باشیم.

چگونه ازداوجی موفق داشته باشیم

چرا بعضی زوج‌ها تا آخر عمر با یکدیگر می‌مانند و عاقبت بعضی دیگر، به جدایی ختم می‌شود. باید بدانید که برای حفظ رابطه‌ خوب چه باید کرد؟

انتظار کمتری از همسرتان داشته باشید و بیشتر به او توجه کنید

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که درگیری و نزاع به دلیل ضعف‌ در رابطه رخ می‌دهند اما درگیری اغلب به دلیل ناامیدی اتفاق می‌افتد. مخصوصا وقتی انتظارات زوجین برآورده نمی‌شود. زوج‌های شاد هم به‌طور کلی و هم در روابط خصوصی‌شان از یکدیگر انتظارات واقع‌بینانه دارند.

توصیه کاربردی

آیا شما و همسرتان انتظارات خود را به‌طور مجزا نوشته‌اید؟ به‌عنوان مثال اینکه توقع دارید همسرتان با شما چه رفتاری داشته باشد. وقتی همسرتان از انتظارات شما آگاه نیست، چطور می‌تواند آن‌ها را برآورده کند؟

چگونه ازداوجی موفق داشته باشیم

از مشوق‌ها و پاداش استفاده کنید

اظهار محبت، کلید یک رابطه‌ موفق و شاد است. اظهار محبت به همسرتان نشان می‌دهد که برای شما مهم،‌ خاص و ارزشمند است و شما بدون هیچ چشم‌داشتی به او محبت می‌کنید. محبت به همسر می‌تواند در قالب واژه‌ها یا انجام دادن کاری باشد به همین سادگی که بگویید دوستت دارم یا تو بهترین دوست و همراه من هستی.

توصیه‌ کاربردی

ابراز محبت به همسر می‌تواند روزی شاد برای شما به ارمغان بیاورد. حداقل روزی یکبار جمله‌ای محبت‌آمیز به همسرتان بگویید یا کاری انجام بدهید که او را خوشحال کند.

چگونه ازداوجی موفق داشته باشیم

برای بهبود روابط‌تان روزانه با هم صحبت کنید و جلسه بگذارید

بسیاری از زوج‌ها می‌گویند با همسرشان گفت‌وگو و معاشرت دارند. یک رابطه‌ خوب و مناسب به این معناست که با دنیای درونی همسرتان ارتباط برقرار کنید. اگر بدانید چه چیزی برای همسرتان مهم است و او را واقعا درک کنید، می‌توانید شاد و خوشحال باشید. برای اینکه روابط عاطفی خوبی را داشته باشید به مطلب نشانه‌هایی که می‌گوید رابطه عاطفی‌ شما یک‌طرفه است سر بزنید.

توصیه‌ کاربردی

از قانون ۱۰ دقیقه استفاده کنید که می‌گوید زوج‌ها باید حداقل روزی ۱۰ دقیقه درباره‌ مسائلی جز کار، خانواده، کارهای خانه و روابط خود صحبت کنند.

روزانه با هم صحبت کنید

در روابط‌تان تغییراتی ایجاد کنید

هر رابطه‌ای روزی عادی می‌شود، ایجاد تغییرات در روابط می‌تواند مفید باشد و راه‌های زیادی برای این کار هست. یک راه این است که هر روز چیز جدیدی به زندگی‌تان اضافه کنید. یک ایده‌ خوب این است که همانند روزهای اول آشنایی‌تان رفتار کنید.

توصیه‌ کاربردی

برای کاهش خستگی و تازگی و طراوت بخشیدن به زندگی، روال عادی زندگی‌تان را تغییر دهید. به‌عنوان مثال به جای رفتن به رستوران همیشگی به دنبال رستوران‌های جدید و خاص باشید.

در روابط‌تان تغییراتی ایجاد کنید

نکات منفی را کمرنگ و نکات مثبت زندگی را تقویت کنید

بسیاری از زوج‌ها فکر می‌کنند همین که بین نکات مثبت و منفی رابطه تعادل برقرار باشد، کافی است اما بهترین حالت این است که اگر نکات مثبت زندگی را در دست راست و نکات منفی را در دست چپ در نظر بگیریم، برای داشتن یک رابطه‌ خوب باید نکات مثبت بر نکات منفی زندگی غلبه داشته باشد.

توصیه‌ کاربردی

می‌توانید برای بررسی سلامت روابط با همسرتان فهرستی از نکات مثبت و منفی تهیه کرده و آن را تحلیل کنید.

نکات مثبت زندگی را تقویت کنید

پیشنهاد مطالعه: مطلب این نشانه‌ها می‌گوید نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید را بخوانید.

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

با شوهر وابسته چگونه برخورد کنیم؟

در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا در مورد طرز برخورد با شوهر وابسته به مادر نکاتی را خواهی…