اعتماد به نفس بالا شما را لاغر می‌کند

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
 کاهش وزن می‌تواند تاثیر زیادی بر اعتماد به نفس شما داشته باشد.
رابطه لاغری و اعتماد به نفس

رابطه لاغری و اعتماد به نفس چیست؟ ظاهر فیزیکی و اعتماد به نفس اغلب ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. با این مطلب از مجله دلتا همراه باشید.

رابطه لاغری و اعتماد به نفس

دلایل زیادی برای کاهش وزن و به‌وجود آمدن اعتماد به نفس وجود دارد. فرقی نمی‌کند که با کاهش وزن سلامتی خود را بهبود ببخشید یا لباسی را که دوست دارید و برای خود خریده‌اید بپوشید.

رابطه لاغری و اعتماد به نفس

ظاهر بهتر

بیشتر مردم برای این که ظاهر بهتری داشته باشند می‌خواهند وزن کم کنند. وقتی بهتر به‌نظر می‌رسید، احساس بهتری نسبت به خودتان دارید. شما به نحوه تناسب لباس و نحوه حرکت خود مطمئن هستید. داشتن احساس ارزشمندی و خوب نسبت به بدن و ظاهر شما تاثیر مثبتی دارد و به میزان قابل توجهی اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.

رابطه لاغری و اعتماد به نفس

داشتن احساس بهتر

اگر به روشی سالم وزن کم می‌کنید، به این معنی است که درست غذا می‌خورید و به‌طور منظم ورزش می‌کنید. هر دوی این‌ها حال شما را بهتر می‌کند. راحت‌تر به خواب می‌روید، شما انرژی بیشتری دارید و با ورزش منظم، بدن شما به‌طور طبیعی مواد شیمیایی مربوط به احساس خوب مانند اندورفین و انتقال دهنده‌های عصبی، سروتونین و نوراپی نفرین را افزایش می‌دهد که هر دو هدف داروهای ضد افسردگی هستند.

محقق کردن اهداف

هرکسی که قصد کاهش وزن را دارد می‌داند که این یک نبرد است و به راحتی برنده نمی‌شود. اما زمانی که به اهداف کاهش وزن خود دست یابید، اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهید و این باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. برای این که خود را برای موفقیت‌ها آماده کنید، اهداف کوچک و قابل اندازه‌گیری را برای شروع کاهش وزن خود تعیین کنید.

محقق کردن اهداف

توسعه کنترل

احساس عدم کنترل یکی از دلایل اصلی افسردگی و اعتماد به نفس پایین است. بعد از این که به اهداف کاهش وزن خود رسیدید، ثابت کرده‌اید که کنترل خود را در دست دارید. شما یاد گرفته‌اید که از منطقه راحتی خود عبور کنید، عادت‌های بد خود را مهار کنید و اکنون می‌دانید که می‌توانید این کار را انجام دهید. شما بدن خود را آموزش داده‌اید تا آنچه را که می‌خواهید انجام دهد و این اعتماد به نفس را دارید که بدانید می‌توانید آن چه را که در ذهن دارید انجام دهید.

به‌دست آوردن حمایت

وقتی به یک باشگاه ورزشی یا کلاس مدیتیشن می‌‌پیوندید، با افرادی آشنا می‌‌شوید که علاقه‌‌های مشابهی دارند. این افراد وجود دارند تا به شما در رسیدن به اهدافتان، چه در داخل و چه در خارج از باشگاه، کمک کنند. داشتن یک سیستم حمایتی قوی از افراد با علایق مشترک، شما را اجتماعی نگه می‌دارد و اعتماد به نفس شما را بهبود می‌بخشد. ممکن است به این دلیل شروع به کاهش وزن کرده باشید که می‌‌خواستید بهتر به‌نظر برسید یا سالم‌تر باشید، اما این یک راه عالی برای افزایش طبیعی اعتماد به نفس و یادگیری دوباره احساس خوبی در مورد خودتان است.

به‌دست آوردن حمایت

پیشنهاد مطالعه: مطلب راز ثروتمند شدن افراد چیست؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

چرا بعضی افراد از عاشق شدن می‌ترسند؟

دلایل زیادی می‌توان برای عاشق‌نشدن برشمرد. مثلا نداشتن وقت کافی، صدمه‌‌دیدن از عشق قبلی یا…