هر خانمی چه مدل مانتویی باید بپوشد

۷
18
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتخاب مانتو یکی از مهم‌ترین انتخاب در حوزه خرید لباس برای خانم‌ها است، زیرا تنها آیتمی که خانم‌ها می‌توانند در محیط بیرون از منزل بپوشند، مانتو است.
انواع مدل مانتو برای هر اندامی

البته در سال‌های اخیر، مانتو‌های خانم‌ها تغییرات زیادی کرده و تنوع زیادی در آن ایجاد شده است. از تبدیل شدن به کت گرفته تا تونیکی که همراه با دامن می‌پوشند تا پیراهن بلند گلدار و غیره. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع انواع مدل مانتو برای هر اندامی می‌پردازیم.

مانتوی مناسب برای خانم‌های چاق

 انواع مدل مانتو

خانم‌هایی که درشت اندام هستند، بهتر است از مانتو‌هایی با جنس پارچه نخی، کتان استفاده کنند. دور پارچه‌های کشی و استرچ را که به بدن‌شان می‌چسبد، خط بکشند. زیرا آن‌ها را چاق‌تر نشان می‌دهد. مانتوی شما باید آزاد باشد، البته نه آن‌قدر گشاد که شما را چاق‌تر از آنچه که هستید، نشان دهد. از لحاظ دوخت نیز مانتوی راسته و آزاد بهترین انتخاب برای آن‌ها است و رنگ‌های تیره نیز آن‌ها را لاغرتر نشان می‌دهد.

مانتوی مناسب برای خانم‌های لاغر

مدل مانتو برای هر اندامی

خانم‌های لاغر (اگر دوست دارند که درشت‌تر به‌نظر برسند)، بهتر است که مانتو‌های رنگ روشن بپوشند و طرح‌هایی مثل راه‌راه افقی یا مورب را انتخاب کنند. مانتو‌هایی که دامن‌شان چین‌دار است یا دوخت‌شان کمی پفی، برای خانم‌های لاغر بهترین انتخاب است. استفاده از حریر و تور در دوردوزی دامن و آستین‌ها نیز باعث چاق‌تر نشان دادن فرد می‌شود. پارچه‌های طرح‌دار و مانتو‌های گلدار تابستانی نیز به چاق‌تر نشان دادن شما کمک می‌کند.

مانتوی مناسب برای خانم‌های قدبلند

مانتوی مناسب برای خانم‌های قدبلند

اگر قدتان بلند است و دوست ندارید بیشتر از این قدبلند به‌نظر برسید، باید از مانتو و شلوار‌های یک‌رنگ و ست دوری کنید اما اگر مانتو شلوار فرم کارتان یک‌دست است، بهتر است اگر می‌توانید رنگ روشن‌تری انتخاب کنید یا اگر نمی‌توانید، حداقل کفشی با رنگ کاملا متفاوت از شلوار بپوشید. مانتو‌های تنگ و کوتاه، پا‌های شما را بلندتر نشان می‌دهد، بنابراین بهترین اندازه مانتو برای شما تا روی زانو یا تا مانتو‌های بلند تا روی قوزک پا است.

مانتوی مناسب برای خانم‌های قد کوتاه

قد مانتوی خانم‌های کوتاه قد بهتر است که چندان بلند نباشد، چون آن‌ها را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. بهترین اندازه مانتوی برای کوتاه‌قد‌ها تا روی زانو یا بالاتر است. اگر آستین مانتو لوله‌ای باشد و کمی آن را بالا بزنید، به بلندتر نشان دادن شما کمک می‌کند. از پوشیدن مانتو‌هایی با پف و چین و پلیسه، خصوصا در قسمت پایین‌تنه خودداری کنید و در عوض، مانتو و شلواری بپوشید که یک‌رنگ هستند یا رنگ‌شان به‌هم نزدیک است.

مانتوی مناسب برای خانم‌های قد کوتاه

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب ۳ مدل کیفی که هر خانمی باید داشته باشد را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

قبل از دکره کردن مو به این نکات توجه کنید

بلوند کردن مو یکی از روش‌های روشن نمودن موها است که در بین خانم‌ها طرف‌داران زیادی دارد. …