فضاهای خالی خانه خود را اینگونه پر کنید

۱
6
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بسیاری از ما در منزل خود فضاهایی را مشاهده می‌کنیم که خالی هستند و هیچ کاربردی ندارند.
ترفندهایی برای پر کردن فضای خالی خانه

چه ترفندهایی برای پر کردن فضاهای خالی و پرت منزل می‌شناسید؟ بعضی از فضاهای منزل را به سختی می‌توان چیدمان کرد. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ترفندهایی برای پر کردن فضای خالی خانه می‌پردازیم.

ترفندهایی برای پر کردن فضای خالی خانه

اگر در منزل شما فضاهای پرت و خالی وجود دارد که نمی‌دانید چگونه آن‌ها را پر کنید با ما همراه باشید.

استفاده از گلدان

در گوشه‌ها و نقاط کور منزل خود شاید فضایی خالی می‌بینید که بیش از حد خودنمایی می‌کند. می‌توانید با قرار دادن یک یا چند گلدان بزرگ که ارتفاع گل‌های آن‌ها بلند است این فضاهای پرت و خالی را پر کنید.

ترفندهایی برای پر کردن فضای خالی خانه

ایجاد فضای مطالعه

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن فضاهای خالی خانه خود را پر کنید ایجاد محلی دنج برای مطالعه است. اگر فضای مورد نظر به اندازه کافی جا دارد یک صندلی راحتی یا مبل راحتی در آن قرار دهید و محیطی دنج برای مطالعه خود و اعضای خانواده‌تان را فراهم کنید.

ترفندهایی برای پر کردن فضای خالی خانه

تابلوهای هنری

یکی از بهترین و موثرترین شیوه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید فضای خالی دیوار خود را مزین کنید استفاده از تابلوهای هنری شیک و جذاب است. با مشورت اعضای خانواده بسته به اندازه جای خالی که روی دیوار منزل خود یک یا چند تابلو هنری بخرید و روی دیوارهایی که بیش از حد خالی هستند نصب کنید.

تابلوهای هنری

استفاده از فرش و قالیچه

در صورتی که در راهرو منزل خود فضای خالی زیادی وجود دارد و جا به اندازه کافی برای قرار دادن گلدان یا دیگر وسایل وجود ندارد می‌توانید با پهن کردن یک فرش یا قالیچه زیبا فضای راهرو منزل خود را پر کنید.
اگر در راهروی منزل شما هیچ چیزی پهن نیست استفاده از یک فرش یا قالیچه زیبا می تواند این نقص خالی بودن راهرو را برای شما جبران کند. می توانید بر روی دیوارهای راهرو منزل خود در صورت خالی بودن تابلوهای هنری نصب کنید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب پرده نشیمن را زیبا و شیک کنید سر بزنید.

استفاده از فرش و قالیچه

نصب آینه

از دیگر ترفندهای مفید برای پر کردن فضاهای پرت و خالی اتاق‌های منزل استفاده درست از آینه است. آینه نه تنها موجب بازتاب و تامین نور به فضاهای داخلی منزل شما می‌شود بلکه از لحاظ زیبایی منزل دکوراسیون داخلی منزل نقش کاربردی و مطلوبی از خود نشان می‌دهد.

نصب آینه

استفاده از آباژور یا میز

در اتاق نشیمن یا اتاق‌های خواب فضاهایی خالی وجود دارند که شما می‌توانید برای پر کردن آن‌ها از چراغ‌های آباژور پایه‌دار یا یک میز کوچک که گلدان یا وسایل تزیینی روی آن باشد استفاده کنید. از این طریق علاوه بر پر کردن فضای خالی به زیبایی دکوراسیون منزل خود کمک می‌کنید.

استفاده از آباژور یا میز

استفاده از مجسمه

مجسمه‌ها یا تندیس‌ها یکی از مناسب‌ترین و زیباترین وسایل تزیینی هستند. این وسایل همیشه برای زیبایی بخشیدن به فضاهای خانه مورد استفاده مردم قرار می‌گرفتند.
در راهروها، اتاق‌ها یا کنج و گوشه‌هایی که فضای خالی و بی‌کاربرد وجود دارد. می‌توانید با نصب و قرار دادن یک مجسمه فضای خالی را پر کنید و بر زیبایی دکوراسیون داخلی منزل خود بیفزایید.

استفاده از مجسمه

پیشنهاد مطالعه: مطلب این روتختی‌ها زیبایی اتاق خواب را دوچندان می‌کنند! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با وسایل دور ریختنی آشپزخانه را تزیین کنید

اگر اندکی ذوق هنری به همراه کمی خلاقیت داشته باشید می‌توانید خالق لوازمی باشید که از وسایل…