نشانه‌هایی که می‌گوید رابطه عاطفی‌ شما یک‌طرفه است

۹
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رابطه اصولا موضوع پیچیده و شکننده‌ای است. این قضیه خصوصا در مورد دو نفر که در رابطه‌ عاشقانه هستند، شدت بیشتری دارد.
نشانه های رابطه عاطفی یک طرفه

در اغلب مواقع بازگرداندن رابطه به‌ وضعیت ابتدایی آن، ممکن نیست. وقتی احساس میان دو نفر از بین می‌رود، بازگرداندن آن به حالت اولش کار ساده‌ای نیست و در این مرحله است که برخی شروع به دروغ گفتن می‌کنند. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نشانه های رابطه عاطفی یک طرفه می‌پردازیم.

نشانه های رابطه عاطفی یک طرفه

گاهی اوقات در رابطه عاطفی خود متوجه تغییراتی می‌شوید که شاید نشان از یک طرفه شدن رابطه داشته باشد. در ادامه همراه ما باشید.

نشانه های رابطه عاطفی یک طرفه

چک کردن گوشی موبایل

این جمله را به‌خاطر داشته‌ باشید: هیچ‌کس نمی‌تواند آرام بنشیند و ببیند دیگران وسایل شخصی او را کندوکاو می‌کنند. این کار برای هیچ‌کس خوشایند نیست. فرض کنید خیلی اتفاقی گوشی موبایل همسرتان را برمی‌دارید و در آن سرکی می‌کشید. از قضا واکنش او به این کار شما تندوتیز و منفی است.

بی‌دلیل حسود شدن

در حد مطلوب و کم، حسادت حسی فوق‌العاده است و خصوصا در سال‌های اول رابطه این حس بسیار دلپذیر و مطلوب است چراکه عشق شما را به طرف مقابل‌تان نشان می‌دهد. اما اگر معشوق یا معشوقه‌ شما پس از گذشت سال‌ها از شروع رابطه به‌طور دائم و بی‌دلیل به شما حسادت کرد، احتمال دارد که خودش در خیانت دستی بر آتش داشته باشد.

نشانه های رابطه عاطفی یک طرفه

ناراحتی از توجه و علاقه‌ زیاد

ما اغلب از طرف کسی که دوست‌مان دارد یا عاشق‌مان است کمبود توجه و ابراز عشق را احساس می‌کنیم. اغلب مردم از ابراز عشق و صمیمیت شریک عاطفی‌شان لذت می‌برند اما اگر شما به شریک عاطفی‌تان توجه نشان می‌دهید و او از دریافت آن دوری می‌کند و تمایلی به آن ندارد. بهتر است دست از این‌ کار بکشید و تا دلیل آن را متوجه نشده‌اید از توجه نشان دادن یک‌طرفه دست بردارید.

از بین‌ رفتن صمیمیت از نشانه های رابطه عاطفی یک طرفه

صمیمیت عامل مهم و تاثیرگذار در یک رابطه‌ هماهنگ است. شوروشوقی که در ابتدای یک رابطه‌ وجود دارد طبیعتا پس از مدتی رنگ‌وبوی خود را از دست می‌دهد اما از بین رفتن صمیمیت در رابطه نشانه‌ خطرناکی است.

از بین‌ رفتن صمیمیت

برنامه‌ریزی نداشتن برای آینده

کسانی که در یک رابطه سالم هستند مایل هستند برنامه‌هایشان را با شریک عاطفی‌شان در میان بگذارند. این موضوع خصوصا در سال اول رابطه شدت بیشتری دارد. موضوعات بحث می‌تواند متنوع باشد مثلا اینکه قرار است کجا زندگی کنید؛ در شهر یا در جای خلوت و آرامی در خارج از شهر؟ آیا هردوی شما دوست دارید حیوان خانگی داشته باشید؟ و موار مشابه.

خلق‌و‌خوی خشن پیدا کردن

در زندگی همه‌ ما شرایط سختی اتفاق می‌افتد که ما را تحت فشار استرس یا تنش قرار می‌دهد. به همین دلیل هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که همیشه خلق‌و‌خوی ثابتی دارد اما اگر دفعات این نوسان زیاد است یا اطمینان دارید که دلیل آن استرس و فشارهای کاری نیست باید آن را جدی بگیرید. بهتر است در این مورد خودمانی و صمیمانه صحبت کنید تا متوجه شوید در رابطه‌تان چه می‌گذرد.

معرفی نکردن شما به دوستان از نشانه های رابطه عاطفی یک طرفه

اگر مدت‌هاست در رابطه هستید و شریک‌عاطفی‌تان چندان علاقه‌ای ندارد که شما را به دوستان صمیمی‌اش معرفی کند می‌توانید آن را نشانه‌‌ای منفی درنظر بگیرید. اگر او در مورد شما جدی است، نباید در این مورد تردید نشان بدهد. آیا دائم می‌گوید آمادگی این کار را ندارد و حس می‌کنید برای این کار بهانه می‌تراشد؟ احتمالا در این شرایط شما نمی‌خواهید با حقیقت مواجه شوید. زیرا به‌نظر می‌رسد آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید در دل او جای ندارید.

معرفی نکردن شما به دوستان

پیشنهاد مطالعه: مطلب با کسی که مدام غر می‌زند چگونه برخورد کنیم؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

این زنان را هرگز از دست ندهید!

شما به عنوان یک مرد، ممکن است نگران باشید که خیانت را تجربه نکنید و بخواهید مطمئن شوید که …