ارزان‌ترین وسایل دکوری برای منزل شما

۲
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فارغ از اینکه چه سبکی را برای دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده می‌کنید، برای زیبایی دکور منزل به چند عدد وسیله دکوری نیاز دارید.
لوازم دکوری شیک و ارزان

بسیاری از افراد فکر می‌کنند با دکوری‌های ارزان نمی‌توان دکوراسیونی شیک داشت. این باور کاملا اشتباه است. لوازم دکوری شیک و ارزان اگر درست و خلاقانه استفاده شوند، حتی می‌توانند نتیجه‌ای بهتر از لوازم دکوری لوکس و گران قیمت در پی داشته باشند. با این مطلب از مجله دلتا همراه باشید.

وسایل دکوری شیک و ارزان

لوازم دکوری منزل از جمله عناصر ضروری هر دکوراسیونی هستند، در حقیقت بدون وجود آن‌ها خانه هیچ‌وقت به حالت متعادلی نمی‌رسد. در ادامه به معرفی ایده‌هایی برای ساخت این وسایل می‌پردازیم.

بشقاب دکوری دیوارکوب

بشقاب‌های دیوارکوب علاوه بر قیمت ارزان، ظاهری فوق العاده جالب به دکوراسیون خانه شما می‌‌دهند. همچنین برای پر کردن دیوار خالی بزرگ نیز بسیار مناسب هستند. این بشقاب‌ها معمولا توسط یک سری گیره چسبی روی دیوار نصب شده و بدون اینکه دیده شوند ظروف را محکم روی دیوار نگه می‌دارند.

لوازم دکوری شیک و ارزان

 بوم نقاشی دکوری از لوازم دکوری شیک و ارزان

برای ساخت لوازم دکوری شیک و ارزان ایجاد یک الگوی ساده روی بوم نقاشی نیز ایده مناسبی است. هزینه آن فقط خرید یک بوم و چند عدد اسپری رنگ یا رنگ نقاشی است. اگر به نقاشی کردن علاقه دارید از طرح‌های موجود در اینترنت الهام گرفته و طرح موردنظرتان را نقاشی کنید. اگر نه بهتر است این کار را به یکی از اعضای فامیل یا دوست و آشنا واگذار کنید.

لوازم دکوری شیک و ارزان

ساخت تابلوی نقاشی

با تهیه یک قاب خالی و اضافه کردن نقاشی هنری خودتان به قاب آن، یک تابلوی شیک و هنری برای تزیین دیوار اتاق خواب یا نشیمن آشپزخانه بسازید. طرح نقاشی می‌تواند هر چیزی باشد. از یک خط خطی ساده گرفته تا خط نستعلیق و نقاشی‌های آبرنگی. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب بدون مبلمان خانه خود را چیدمان کنید! سر بزنید.

تاج مصنوعی

خیلی اوقات پیش می‌آید که قاب چوبی یا فلزی تختخواب کهنه شده و حتی خراب بشود اما خود بدنه اصلی و پایه‌های تخت سالم باشد. قاب چوبی تخت معمولا پس از ۱۰ سال از رنگ و رو افتاده و گاهی اوقات اتصالات آن‌ها می‌شکند. در چنین شرایطی اگر قصد تعویض تخت را ندارید، می‌توانید به‌جای استفاده از تاج قدیمی، یک طرح خلاقانه را روی دیوار با رنگ اجرا کنید. با این کار  فضای کمی هم توسط تختخواب اشغال خواهد شد.

تاج مصنوعی 

استفاده از وسایل قدیمی

گاهی اوقات شاید یک فضا برای کامل شدن نیاز به یک دکوری جدید داشته باشد. منظورمان این نیست که حتما وسایل نو و جدید خریداری کنید. می‌توانید از لوازم قدیمی و به قول معروف عتیقه و کهنه نیز اگر شرایط خوبی داشته باشند، استفاده کنید. این وسایل قدیمی حالت جالبی به چیدمان شما می‌دهند.

درست کردن گلدان با بطری نوشابه از لوازم دکوری شیک و ارزان

یکی از کاربردهای جالب بطری نوشابه، ساخت گلدان است که به شیوه‌های مختلف انجام می‌گیرد و می‌توانید در آن گل‌های طبیعی یا مصنوعی قرار دهید و به‌عنوان گلدان تزیینی از آن استفاده کنید. در صورتی که مایل هستید رنگ گلدان را تغییر دهید، از انواع اسپری رنگ استفاده کنید.

درست کردن گلدان با بطری نوشابه

پیشنهاد مطالعه: مطلب هرگز از این وسیله در دکور منزل استفاده نکنید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک وسیله به آشپزخانه خود نظم دهید!

یکی از کاربردی‌ترین و تاثیرگذارترین عناصر برای حفظ آشپزخانه شما از آشفتگی، ترولی است. در ا…