روشی تضمینی برای تمیز کردن کفش سفید

۲
16
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کفش‌های سفید هنگامی که تمیز و نو هستند زیبا به نظر می‌رسند.
تمیز کردن کفش های سفید

کفش‌های سفید، به‌ویژه کتانی‌های سفید، یکی از اجزای جذاب بسیاری از سبک‌های پوشش هستند اما تمیز نگه‌داشتن و مهم‌تر از آن، چگونگی تمیز کردن کفش‌ سفید یکی از دغدغه‌های طرفداران این کفش‌ها است. برای تمیز کردن کفش‌ سفید راهکارهای متنوعی وجود دارد. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع تمیز کردن کفش های سفید می‌پردازیم.

تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

برای تمیز کردن کفش سفید خود، جوش شیرین، سرکه و آب داغ را با هم مخلوط کنید. ۱ قاشق غذاخوری (۱۵میلی لیتر) آب داغ، ۱ قاشق غذاخوری (۱۵میلی لیتر) سرکه سفید و ۱ قاشق غذاخوری (۱۵گرم) جوش شیرین را با هم در یک کاسه مخلوط کنید. مخلوط کردن محلول را تا زمانی‌که به شکل خمیر دربیاید ادامه دهید. جوش شیرین و سرکه هنگام ترکیب واکنش داده و شروع به حباب زدن می‌کنند. اگر ترکیب شما کمی شل است می‌توانید جوش شیرین بیشتری به آن اضافه کنید.

روش استفاده از خمیر جوش شیرین

برای تمیز کردن کفش سفید سر مسواک را به خمیر جوش شیرین خود آغشته کنید و با استفاده از مسواک بر روی کفش خود بمالید. به آرامی مسواک را فشار دهید تا پارچه کفش خمیر جوش شیرین را جذب کند. سعی کنید تمامی سطح خارجی کفش خود را با خمیر جوش شیرین بپوشانید. بعد از اتمام کار، مسواک خود را کاملا بشویید تا خمیر جوش شیرین در لابه‌لای مسواک خشک نشود. پس از اتمام کار بگذارید خمیر جوش‌شیرین به مدت ۳ تا ۴ ساعت بر روی کفش مانده و خشک شود. بهتر است کفش مورد نظر را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بدهید. کفش‌ها را تا زمانی در فضای آزاد قرار دهید که بتوانید خمیر خشک شده را با ناخن خراش دهید. اگر نمی‌توانید کفش‌های خود را در فضای آزاد قرار دهید، آن‌ها را نزدیک یک پنجره نورگیر یا در یک اتاق با تهویه مناسب قرار دهید.

کفش سفید

پاک کردن خمیر جوش شیرین از روی کفش

پس از خشک شدن کامل خمیر جوش شیرین کفش‌هایتان را به هم بزنید و با استفاده از مسواک یا برسی خشک، خمیر جوش شیرین را از روی کفش پاک کنید. کف کفش‌های خود را به هم بکوبید تا خمیر جوش شیرین خشک شده از هم بپاشد و بر روی زمین بریزد. تکه‌های باقی‌مانده را با یک مسواک یا برس خشک خراش دهید تا کفش‌های شما کاملا تمیز شوند. اگر نمی‌توانید در فضای آزاد کار کنید، سعی کنید بر روی یک ملحفه کار کنید تا از کثیف شدن خانه خود جلوگیری نمایید.

 تمیز کردن کفش

تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان

کفش سفید خود را با یک پارچه مرطوب خیس و نم‌دار کنید. مقداری خمیر دندان بر روی کفش و قسمت‌های کثیف بمالید و انتهای پارچه یا حوله میکروفیبر را مرطوب کرده و به آرامی بر روی کفش خود مالش دهید. سعی کنید حتما کفش‌های خود را کمی مرطوب کنید تا خمیر دندان کف کند. شما می‌توانید از خمیر دندان بر روی کفش‌های پارچه‌ای یا کفش‌های ورزشی استفاده کنید.

 راهی برای تمیز کردن کفش

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب چگونه بدون هزینه شیک‌‌پوش باشیم؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

قبل از دکره کردن مو به این نکات توجه کنید

بلوند کردن مو یکی از روش‌های روشن نمودن موها است که در بین خانم‌ها طرف‌داران زیادی دارد. …