خانه سلامتی دقیقه‌نودی‌‌ها بیشتر عمر می‌‌کنند

دقیقه‌نودی‌‌ها بیشتر عمر می‌‌کنند

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
افرادی که همیشه تاخیر دارند و کارهای خود را در آخرین دقایق و با عجله انجام می‌دهند، عمری طولانی‌ تر خواهند داشت.
عمر طولانی

بر اساس یک تحقیق افرادی که همیشه تاخیر دارند و کارهای خود را در دقایق آخر و با عجله انجام می‌دهند، عمری طولانی‌ تر خواهند داشت. نشریه Southern Living با تجزیه و تحلیل مطالعات، رابطه‎ای  جالب میان تاخیر در رسیدن به قرارها و طول عمر پیدا کرده است.

به گزارش مجله دلتا، خبرآنلاین به نقل از سلامت نیوز نوشته است استرس به‌طور جدی سلامت ما را تهدید می‌کند. افرادی که دائم در وضعیت تاخیر و دیر رسیدن به سر می‌برند، تمایل دارند استرس کمتری را نسبت به سایر افراد متحمل شوند.

مزیت عمده این سبک از زندگی، کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی، بیماری‌های قلبی و فشار خون بالا است. این افراد همچنین نسبت به افراد دیگر جامعه، به زندگی دیدگاهی مثبت‌تر دارند. مثلا آن‌ها فکر می‌کنند همیشه می‌توانند کارهای انجام‌شدنی خود را از فهرست روزانه خط بزنند و در عین حال همیشه به‌موقع به قرارهای خود برسند.
محققان تاثیر خوش‌بینی را این‌طور توجیه می‌کنند که افراد خوش‌بین توانایی بهتری برای مقابله با بیماری‌ها دارند و همچنین خوش‌بینی به آن‌ها کمک می‌کند فرایند بهبود بیماریشان سریع‌تر انجام شود.

تحقیقات انجام‌شده درباره تاثیر خوش‌بینی بر سلامت و افزایش طول عمر نشان می‌دهند که داشتن دیدگاهی مثبت و چشم‌اندازی امیدوارانه به زندگی در بازه ۱۵ تا ۴۰ سال، زندگی بهتر، سلامت و طول عمر بیشتری همراه خواهد داشت.

منبع: خبرآنلاین

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت از مجله دلتا بازدید کنید.
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

باور های نادرست درباره فشار خون

فشار خون بالا یک بیماری برای تمام عمر است و داروها نمی‌توانند این مشکل را درمان کنند بلکه …