لوکس‌ترین پرده‌ها برای دکور خانه شما

۳
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پرده‌ها مانند یک اثر هنری، زیبایی دکوراسیون را تکمیل می‌کنند. بدون آن‌ها تزئینات و هارمونی چیدمان داخلی خانه ناقص و ناتمام است.
انواع پرده های شید در دکور منزل

پرده‌های لوکس برای صاحبخانه‌هایی مناسب است که ظریف‌پسند بوده و طرفدار پرده‌های شیک و خاص با طراحی ماهرانه و متفاوت هستند. پرده‌های شید جزو پرده‌های لوکس در دکور منزل به‌حساب می‌آیند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی انواع پرده های شید در دکور منزل می‌پردازیم.

پرده شید رول

شید رول‌ها یا پرده‌های غلتکی برای پنجره‌های بزرگ پیشنهادی عالی هستند، در دو مدل تکی و دبل در بازار موجود هستند و از ورود اشعه‌های آسیب‌رسان فرابنفش به فضای داخلی خانه ممانعت می‌کنند.

انواع پرده های شید در دکور منزل

پرده شید رومی

شیدهای رومی یا رومن‌شیدها از پرده‌های جذاب بالارونده‌ هستند که برای فضاهای مسکونی استفاده می‌شوند. این پرده‌ها دید از بیرون را محدود می‌کنند و برای اهالی خانه فضایی امن و دلپذیر فراهم می‌کنند. رومن‌شیدها عایق نور و صدا بوده و به فضای شما عمق می‌بخشند. برای اینکه خانه خود را زیباتر کنید به مطلب ۵ تغییر کوچک در دکور خانه که آن را شیک‌تر خواهد کرد! سر بزنید.

انواع پرده های شید در دکور منزل

پرده شید بالونی

شیدهای بالونی ظاهر خاص‌تری نسبت به انواع دیگر پرده‌های شید دارند. اگر این سبک پرده را به‌عنوان پرده لوکس نشیمن خود انتخاب می‌کنید باید مراقب باشید که شکل ظاهری این نوع شیدها باید با تم کلی دکور شما متناسب باشد. زمانی که شید بالونی باز است، از چشم بیننده به شکل پرده‌ای با چین‌های پف‌دار دیده می‌شود.

پرده شید بالونی

شید تکی

شیدهای تکی معمولا از یک پارچه و یک زنجیر برای جمع و باز کردن پرده تشکیل شده‌اند و نسبت به شیدهای دبل قیمت ارزان‌تری دارند.

شید تکی

شید دبل

پرده‌های شید دبل دولایه توری و آستر دارند و هرکدام با یک زنجیر مجزا جمع و باز می‌شود. لایه آستر پارچه‌ای ضخیم است که نور ورودی را کنترل کرده و پارچه توری با شفافیت خود فضا را روشن‌تر می‌کند. شیدهای دبل به‌دلیل مقاومت خود در برابر آفتاب، جلوی بور شدن لوازم منزل شما مانند مبلمان و فرش‌ها را می‌گیرند.

شید دبل

شید زبرا

ترکیب شیدرول و پرده کرکره تبدیل به نوع جدید و پرطرفداری از پرده شید به نام شید زبرا شده است. این شیدها مجموعه‌ای از تور و پارچه هستند. اگر علاقه دارید روی پرده شید زبرا تصویر موردعلاقه‌ خود را چاپ کنید باید بدانید که بخشی از تصویر شما روی تور چاپ می‌شود و ممکن است کیفیت دلخواهتان را نداشته باشد.

شید زبرا

پیشنهاد مطالعه: مطلب این گلدان‌ها خانه شما را دیدنی می‌کنند را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک وسیله به آشپزخانه خود نظم دهید!

یکی از کاربردی‌ترین و تاثیرگذارترین عناصر برای حفظ آشپزخانه شما از آشفتگی، ترولی است. در ا…