برق انداختن ماشین بدون هزینه اضافی!

۱۷
19
زمان مطالعه: 3 دقیقه
همیشه لازم نیست که ماشین‌تان را برای تمیز شدن به کارواش ببرید و هزینه فراوان بابت آن بپردازید. شما می‌توانید با چند ترفند ساده اما اساسی ماشین خود را برق بیندازید.
برق انداختن بدنه ماشین

برای تمیز کردن و برق انداختن داخل و خارج ماشین نیازی به رفتن به کارواش نیست. شما می‌توانید با چند راه ساده و موثر و صرفه‌جویی در وقت و هزینه اتومبیل خود را در منزل برق بیندازید. در این مطلب از مجله دلتا با راهکارهای تمیز کردن و برق انداختن بدنه ماشین آشنا می‌شوید.

 ساده‌ترین و بهترین راه‌ها برای برق انداختن بدنه ماشین

در این بخش خواهیم گفت اگر می‌خواهید ماشین‌تان برق بزند و تمیز شود چه کار باید انجام دهید.

ترفند برق انداختن بدنه ماشین

برق انداختن ماشین با نرم‌کننده مو

اگر می‌خواهید تا مدت‌ها از شست‌وشوی ماشین‌تان خلاص شوید و ماشین شما براق‌تر از قبل شود به‌جای شست‌وشوی آن با مواد شوینده از نرم‌کننده مو استفاده کنید.

معجزه دستمال مرطوب آرایشی

شاید باورپذیر نباشد اما می‌توانید امتحان کنید و شیشه‌های اتومبیل خود را با دستمال‌های مرطوب آرایشی تمیز کنید. این روش ساده سبب می‌شود شیشه‌های‌ اتومبیل از تمیزی برق بزنند.

برق انداختن بدنه ماشین با مواد طبیعی

مایع شیشه‌شور برای شست‌وشوی چراغ اتومبیل

اگر می‌خواهید چراغ‌های اتومبیل‌تان نور شفافی بتاباند و تمیز شود بهترین روش استفاده از مایع شیشه‌شور برای شست‌وشوی آن‌ها است.

براق شدن شیشه‌ها با مخلوط الکل و مایع ظرف‌شویی

۴ پیمانه الکل و ۲ قاشق چای‌خوری مایع ظرف‌شویی ترکیب ایده‌آلی برای شست‌وشوی شیشه‌ها است. مخزن شیشه‌شور اتومبیل را با این مخلوط پر کنید تا موقع باران، شیشه‌ها پر از لک نشوند.

براق شدن شیشه‌ها با مخلوط الکل و مایع ظرف‌شویی

تمیز کردن لاستیک ماشین با نوشابه

برای تمیز کردن لاستیک‌های ماشین مقداری نوشابه روی دستمال بریزید و روی لاستیک‌ها بکشید این کار سبب برق زدن لاستیک ماشین می‌شود. اما دقت کنید نوشابه روی بدنه ماشین نریزد چون رنگ آن را از بین می‌برد.

 شست‌وشوی بدنه ماشین با جوش‌شیرین

برای اینکه بدنه ماشین‌تان تمیز شود و برق بزند ۱/۴پیمانه جوش‌ شیرین را با یک‌چهارم پیمانه مایع ظرف‌شویی در ظرفی مناسب بریزید و در مقدار متناسبی آب (حدود۲ لیتر) حل کنید. در گالن را ببندید و آن را خوب تکان دهید. سپس اتومبیل‌تان را با این محلول بشویید. خواهید دید اتومبیل شما از تمیزی برق می‌زند.

شست‌وشوی بدنه اتومبیل با آب و صابون

دوده‌ها، روغن‌های چرب که از رفت‌وآمد به پمپ‌بنزین و مکانیکی روی بدنه اتومبیل می‌نشینند، رنگ بدنه را به‌مرور زمان کدر می‌کنند. این لکه‌ها را با یک دستمال پاک‌کنید و بعد با آب و صابون آن را دقیق بشویید تا رنگ اتومبیل کدر نشود.

شست‌وشوی بدنه اتومبیل با آب و صابون

خوشبو شدن محفظه داخل اتومبیل با قهوه

بهترین بوگیر برای ماشین ترکیب عطر قهوه و عطر غیر روغنی محبوب خودتان، است. برای این کار دانه‌های قهوه آسیاب نشده را داخل یک توری بریزید و روی دانه‌ها عطر و ادکلن مورد علاقه خود را بپاشید.

بهترین زمان شست‌وشوی ماشین

بهترین زمان شست‌وشوی ماشین هنگامی است که هنوز موتور ماشین داغ است. بهتر است اتومبیل را در روزهای گرم بشویید و بعد از شست‌وشو سریع خشک کنید تا بدنه ماشین لک نشود.

روش برق انداختن بدنه ماشین

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب ترفندهایی برای مصرف سوخت کمتر خودرو را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

فلسفه هفت سین نوروز چیست؟+ویدیو

از مشهورترین مراسم نوروزی ایرانیان، گستردن سفره هفت سین است. با فلسفه سفره هفت سین در این …