برای دیدن این جشنواره خوشمزه به تبریز بروید

۱۱
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر عاشق شیرینی‌های تبریز و همچنین دیدن جاذبه‌های گردشگری این شهر هستید بدانید که جشنواره قرابیه، شیرینی و شکلات در خرداد امسال در این شهر برگزار می‌شود. هم فال است و هم تماشا.
جشنواره قرابیه تبریز

ایران مهد جاهای دیدنی و همچنین غذاها و شیرینی‌های خوشمزه است. شک نکنید که تبریز هم یکی از شهرهایی است که در این دو مقوله ید طولانی دارد و سال‌هاست گردشگران زیادی را به آنجا‌ می‌کشاند. حالا تصور کنید که چه بهتر خواهد شد اگر یک جشنواره خوشمزه در کنار جاذبه‌های دیدنی این شهر رقم بخورد. دراین‌صورت در کنار یک سفر تفریحی جذاب‌ می‌توانید یک جشنواره خوشمزه و شیرین را از نزدیک ببینید. اگر دوست دارید به این جشنواره برسید از همین روزهای ابتدایی خرداد برنامه‌ریزی کنید تا این جشنواره را در نیمه دوم خرداد ببینید. با مجله دلتا همراه باشید تا درباره جشنواره قرابیه تبریز بیشتر بدانید.

جشنواره تبریز

جشنواره شیرینی قرابیه تبریز

شیرینی قرابیه از شیرینی‌های اصیل و ماندگار تبریز است که بیش از یک قرن قدمت دارد و به واسطه شهرت ملی و بین‌المللی آن، در دی ماه سال گذشته روش پخت این شیرینی سنتی در فهرست آثار ناملموس کشور به ثبت رسید.

در راستای صیانت از این میراث ارزشمند، جشنواره جامع شیرینی و شکلات با محوریت قرابیه تبریز به همت اتحادیه قنادان استان و همکاری انجمن‌های ذیربط برگزار‌ می‌شود.

مقبره الشعرا

شیرینی قرابیه

شیرینی قرابیه از مهم‌ترین، مشهورترین و لذیذترین نمادهای خوراکی شهر تبریز از گذشته تا امروز بوده است. یک شیرینی خشک اصیل با قدمتی دیرینه و زیرمجموعه کوکی‌های‌ اصیل آذربایجانی که طعم بی‌نظیری دارد و در فرهنگ لغت نیز واژه kurabiye را معادل نوعی شیرینی کوکی مانند که در ترکیه، یونان و خاورمیانه تهیه می‌شود تعریف کرده‌اند.

در کنار دیدن این جشنواره شاید بد نباشد سری به جاذبه گردشگری تبریز که تابه‌حال ندیده‌اید هم بزنید.

جشنواره قرابیه

کوکی‌ها

کوکی‌ها، نوعی شیرینی خشک بیسکویت مانند هستند و یکی از پرمصرف‌ترین شیرینی‌ها در جهان به شمار می‌روند که البته خاستگاه آن به کشور ما برمی‌گردد. کشور ایران بیشترین تنوع و قدمت را در کوکی‌های جهان دارد، کوکی‌ها از قرن هفتم در ایران هم‌زمان با کشف و شروع مصرف شکر رایج شده‌اند.

جشنواره قرابیه تبریز در خرداد

اصالت تبریز در تهیه شیرینی

در هر گوشه از کشور ایران انواع مختلفی از این کوکی‌های خوشمزه تهیه می‌شود و یکی از ویژه‌ترین انواع این کوکی‌ها شیرینی «قرابیه تبریز» است که اصلیت آن به شهر تبریز برمی‌گردد.

شهر تبریز یکی از اصیل‌ترین شهرهای ایران است که شیرینی‌های مخصوص خود را دارد و از جمله آن می‌توان به قرابیه، اریس و نوقا اشاره کرد. شیرینی قرابیه به کلوچه شباهت داشته و در انواع بادامی، پسته‌ای و نارگیلی تهیه می‌شود.

شیرینی تبریزی

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری، مطلب زیباترین جنگل‌های دنیا را از نزدیک ببینید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

آبشارهای اطراف تهران، تفریح رایگان نیم‌روزی

آبشارها یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی‌اند. در تهران، برای اینکه بتوانید از این جاذبه‌‌ها…