ساخت عینکی که به افراد نابینا در خواندن کمک می‌کند

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محققان موفق به ساخت عینک جدیدی شده‌اند که به افراد نابینا در خواندن و همچنین تشخیص چهره‌ها کمک می‌کند.
عینک هوشمند مخصوص نابینایان

عینک‌های هوشمند Envision می‌تواند به افراد نابینا در خواندن کمک کند. این عینک که بر روی نسخه سازمانی Google Glass ساخته شده است، به شدت به هوش مصنوعی برای کمک به مردم برای دیدن و درک محیط اطراف خود متکی است. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی عینک هوشمند مخصوص نابینایان می‌پردازیم.

پردازش اطلاعات محیط

بنا به گزارش BGR، این عینک‌ها توسط شرکتی به نام Envision ساخته شده است. هدف از ساخت این عینک، کمک به افراد نابینا یا افراد کم بینا در درک دنیای اطراف خود است. این عینک با استفاده از یک بلندگوی کوچک داخلی به افراد نابینا در دیدن و دریافت هشدار در مورد محیط اطراف کمک می‌کند. همچنین یک دوربین کوچک در کنار آن تعبیه شده است که فرد با کمک آن اشیا و افراد را اسکن می‌کند.

عینک هوشمند مخصوص نابینایان چیست

خواندن متن با عینک هوشمند

این دوربین همچنین می‌تواند متن را اسکن کرده و سپس با استفاده از بلندگوی داخلی آن را به کاربر منتقل کند. در مجموع، این عینک با فناوری‌هایی که به افراد ارائه می‌کند، به دیدن آن‌ها کمک می‌کند. گاهی اوقات این کار با A.I (هوش مصنوعی) انجام می‌شود. در موارد دیگر، عینک Envision به کاربر اجازه می‌دهد از طریق تماس ویدیویی با دوستان یا خانواده خود ارتباط برقرار کند تا بتوانند محیط را برای وی توصیف کنند.

عینک هوشمند

امید به آینده

با ادامه تحقیقات در زمینه یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، محصولاتی مانند این عینک ممکن است به افراد نابینا کمک کنند بدون نیاز به کمک دیگران قادر به دیدن باشند. با این حال، اکنون عینک Envision برای پردازش اطلاعات بصری و ارسال آن به کاربر از طریق صدا متکی است.

گفتنی است؛ Envision تنها شرکتی نیست که در زمینه توسعه برنامه‌ها و سخت‌افزار‌های ویژه افراد نابینا فعالیت می‌کند. اپلیکیشن Lookout گوگل نیز می‌تواند به افراد نابینا برای شناسایی برچسب‌های مواد غذایی و همچنین دیدن اشیا داخل اتاق کمک کند.

عینک Envision

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب نحوه تمیز کردن هدفون‌ بی سیم را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

مضرات خوابیدن به روی شکم چیست؟+ویدیو

آیا خوابیدن روی شکم بد است؟ پاسخ کوتاه به این پرسش بله است! با مضرات خوابیدن به روی شکم در…