چند ساعت خواب برای بدن لازم است؟

۹
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به گفته محققان، ۷ ساعت خواب برای افراد میانسال و مسن ایده آل است.
میزان ساعت خواب کافی

خواب نقش مهمی در فعال کردن عملکرد شناختی و حفظ سلامت روانی دارد. همچنین با حذف مواد زائد به حفظ سلامت مغز کمک می‌کند. با افزایش سن، اغلب شاهد تغییراتی در الگوی خواب خود هستیم. از جمله این تغییرات می‌توان به مشکل در به خواب رفتن و ماندن در خواب، کاهش کمیت و کیفیت خواب اشاره کرد. در این مطلب از مجله دلتا به میزان ساعت خواب کافی و بررسی تاثیرات خواب ناکافی در بدن می‌پردازیم.

میزان خواب مناسب برای افراد

میزان خواب مناسب برای افراد

در این مطالعه، محققان بریتانیایی و چینی داده‌های نزدیک به ۵۰۰ هزار بزرگسال ۳۸ تا ۷۳ ساله را بررسی کردند. از شرکت کنندگان در مورد الگوهای خواب، سلامت روانی و تندرستی آن‌ها سوال شد و در مجموعه‌ای از تست‌های شناختی شرکت کردند.

با تجزیه و تحلیل این داده‌ها، تیم تحقیق دریافتند که مدت زمان خواب ناکافی و بیش از حد با اختلال در عملکرد شناختی، مانند سرعت پردازش، توجه بصری، حافظه و مهارت‌های حل مسئله مرتبط است.

هفت ساعت خواب در شب، میزان مطلوب خواب برای عملکرد شناختی و همچنین برای سلامت روانی خوب برای افراد دارای علائم اضطراب و افسردگی، بود.

میزان ساعت خواب کافی را بدانید

ارتباط خواب ناکافی و زوال عقل

محققان می‌گویند یکی از دلایل احتمالی ارتباط بین خواب ناکافی و زوال شناختی ممکن است به دلیل اختلال در خواب با طول موج آهسته یا عمیق باشد. مشخص شده است که اختلال در این نوع خواب ارتباط نزدیکی با تثبیت حافظه و همچنین ساخت آمیلوئید دارد. کمبود خواب ممکن است توانایی مغز را برای خلاص شدن از شر سموم مختل کند.

این تیم همچنین ارتباطی بین میزان خواب و تفاوت در ساختار نواحی مغز درگیر در پردازش شناختی و حافظه، با تغییرات بیشتر مرتبط با خواب بیشتر یا کمتر از هفت ساعت پیدا کردند.

داشتن هفت ساعت خواب مداوم در هر شب، بدون نوسانات زیاد در طول مدت خواب، همچنین برای عملکرد شناختی و سلامت روان خوب مهم بود. مطالعات قبلی همچنین نشان داده است که الگوهای خواب منقطع با افزایش التهاب مرتبط است که نشان دهنده استعداد ابتلا به بیماری‌های مرتبط با افزایش سن در افراد مسن است.

میزان ساعت خواب کافی چقدر است

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب ۵ نکته مهم برای سالم ماندن مواد غذایی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ شخصیت مهم که نبش قبر شده‌اند!

در طول تاریخ، اجساد شخصیت‌های معروف بسیاری به دلایل مختلف از گور بیرون آورده شده‌اند. با گ…