۵ نکته مهم برای سالم ماندن مواد غذایی

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رعایت مجموعه‌ای از نکات تجربی و علمی است که خانه‌داری را به یک فن تبدیل می‌کند. رعایت این نکات ساده، فرصت و لذت استفاده بهتر از مواد غذایی و مدیریت آشپزخانه را به شما می‌دهد.
نگهداری بهتر مواد غذایی

سرآشپزها، کارشناسان بهداشت خوراک و متخصصان تغذیه نکاتی را برای ماندگاری بیشتر مواد غذایی در نظر دارند. دور ریختن غذایی که از بین رفته است با توجه به هزینه و منابعی که برای آن صرف شده ناراحت کننده است اما با دانش صحیح می‌توان از اتلاف مواد غذایی جلوگیری کرد. مجله دلتا در این بخش ۵ ترفند مهم برای نگهداری بهتر مواد غذایی را بررسی می‌کند.

۵ ترفند مهم برای نگهداری بهتر مواد غذایی

جدا کردن میوه و سبزیجات

نکته کلیدی این است که نگهداری تمام میوه‌ها در یک سبد می‌تواند باعث خراب شدن سریع‌تر آن‌ها شود. یک مشکل عمده از قرار دادن همه میوه‌ها در یک سبد پیش می‌آید زیرا برخی میوه‌ها گاز اتیلن تولید می‌کنند که روند رسیدن را تسریع می‌کند. سعی کنید محصولاتی مانند موز، سیب، گلابی و گوجه فرنگی را در صورت امکان جدا از یکدیگر نگه دارید.

جدا کردن میوه و سبزیجات

بهترین روش نگهداری نان

اگر نان را در یخچال قرار می‌دهید احتمالا متوجه این واقعیت شده‌اید که خیلی سریع‌تر از دمای اتاق کهنه می‌شود. بهترین مکان برای نگهداری نان در فضای آشپزخانه است اما اگر نمی‌توانید قبل از اینکه شروع به بیات شدن کند آن را تمام کنید در فریزر نگه دارید.

کره را در فریزر بگذارید

کره را از غذاهایی با بوی تند دور نگه دارید زیرا تمایل به جذب رایحه‌های دیگر دارد. اگر قرار نیست ظرف دو هفته از کره استفاده کنید آن را در فریزر قرار دهید.

سیب زمینی و پیاز را دور از هم قرار دهید

اگر سیب‌‍زمینی را در نزدیکی پیاز نگهداری کرده‌اید ممکن است متوجه شده باشید که سیب‌زمینی‌ها با سرعت بیشتری جوانه می‌زنند. بهترین روش برای نگهداری سیب‌زمینی، در ظرفی تاریک، خنک، خشک و در عین حال با تهویه مناسب مانند یک جعبه است.

جای پیاز خرد نشده در یخچال نیست!

پیازهای پوست کنده نشده و خرد نشده نیز باید از یخچال خارج شوند تا از نرم شدن و تغییر طعم زودهنگام آن‌ها جلوگیری شود. آن‌ها را روی میز، زیر نور یا در انبار، اما جدا از سیب‌زمینی‌ها نگهداری کنید.

روش نگهداری بهتر مواد غذایی

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب نشانه‌های ویروسی شدن گوشی اندروید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ روش برای بهبود کیفیت هوای خانه در روزهای آلوده

افراد به دلیل آلودگی هوا در معرض خطر سکته قلبی، عفونت‌های تنفسی و سرطان ریه قرار می‌گیرند.…