دمنوشی که معجزه می‌کند

۱۰
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به دارای خواص و فواید فراوانی است و به همین علت بسیاری از بیماری‌ها را تسکین می‌دهد.
خواص دمنوش به برای سلامتی

برای تهیه دمنوش میوه به، یک قاشق از میوه خشک شده میوه به را درون قوری ریخته و به مدت ۲۰ دقیقه صبر می‌کنید تا حسابی دم بکشد. این دمنوش برای بسیاری از بیماری‌ها درمان خوبی است. مجله دلتا در این مطلب خواص دمنوش به برای سلامتی را بررسی می‌کند.

تقویت اعصاب

دمنوش به، یک دمنوش مناسب روزهای گرم است که خاصیت آرام‌بخش دارد. جوشانده برگ‌های این میوه دارای ویتامین B است که این ویتامین موجب آرامش و تقویت قلب است.

تقویت اعصاب

مفید برای پوست

علاوه بر عصاره برگ درخت‌ به که به صورت پمادهای موضعی برای درمان سوزش و خارش‌های پوستی موثر است، دمنوش به نیز به‌خاطر وجود آنتی اکسیدان‌هایش با پیری زودرس مبارزه می‌کند.

مفید برای لاغری

از دمنوش‌های مناسب برای لاغری دمنوش به است. این دمنوش با بالا بردن سوخت و ساز بدن، کم شدن اشتها و بهبود گوارش موجب لاغری فرد می‌شود.

خواص دمنوش به برای سلامتی چیست

مفید، هنگام سرماخوردگی

همان‌طور که دانه‌های به از قدیم برای درمان گلودرد و نرمی سینه مورد استفاده بوده است، خود میوه به نیز خاصیتی موثر برای درمان سرماخوردگی دارد. دمنوش به ضد ویروس و ضد باکتری است، پس در رفع سرماخوردگی و آنفلوانزا بسیار مفید است.

تقویت رحم در قاعدگی

کسانی که دچار خونریزی شدید در ایام قاعدگی می‌شوند از دمنوش به می‌توانند برای تقویت رحم خود استفاده کنند.

تقویت کننده قلب

نوشیدن دمنوش به ایمنی بیماران قلبی را بالا می‌برد. همچنین مصرف این نوشیدنی از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند و تقویت کننده قلب است.

خواص دمنوش به برای سلامتی چیست

مفید برای مشکلات معده

دمنوش به، برای درمان بیماری‌های ناشی از تنش‌های عصبی که بر معده وارد می‌شود مفید است. فنول‌های موجود در آن مسکنی برای زخم معده است. استفاده روزانه از این دمنوش در وعده صبحانه رفلاکس معده را نیز برطرف خواهد کرد.

مفید برای دیابت

دمنوش به، سطح سرمی AST ,ALT و ALP در بیماران دیابتی را کاهش می‌دهد. همچنین این نوشیدنی بافت کبدی بیماران دیابتی را تقویت می‌کند، علاوه بر آن به خاطر ترکیبات پلی فنولیک خود قند خون و اوره خون آنان را نیز پایین می‌آورد.

خواص دمنوش به برای سلامتی چیست

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب قبل خواب این میوه را فراموش نکنید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فوایدی از سیب که هرگز درباره‌ آن‌ها نشنیده‌اید!

محبوب‌ترین میوه‌ها در میان دوست داران سلامت سیب است. در ادامه قصد داریم به تعدادی از مهم ت…