لذت سفر با قطارهای گردشگری ایران

۹
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تمام مسیر ریلی که در قطار می‌گذرد به حدی جذاب است که به رسیدن به مقصد فکر نمی‌کنید و خودش به تنهایی یک جاذبه گردشگری محسوب می‌شود.
قطارهای گردشگری ایران

سفر با قطار یا گردشگری ریلی امروزه به یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین انواع سفرها تبدیل شده است. قطارهای گردشگری ایران مانند قطار گردشگری سواد کوه و قطار گردشگری گیلان در سال‌های اخیر با مسیرهای چشم‌نوازی که دارند جایگاه ویژه‌ای در میان گردشگران ایرانی و خارجی پیدا کرده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا قطارهای گردشگری ایران را بهتر بشناسید.

قطارهای گردشگری ایران

قطار گردشگری شما را به مسیرهایی می‌برد که شاید هرگز با خودرو شخصی نتوانید از آن‌ها عبور کنید. مسیرهای صعب‌العبور و دره‌های عمیق، جاهایی که حتی اگر قادر باشید با خودرو بروید بسیار خطرناک است. گذر از این مسیرها با هواپیما نیز فرصت تماشای محیط اطراف را از شما می‌گیرد و لطفی نخواهد داشت. اما با قطار گردشگری می‌توانید نهایت لذت را از سفر خود ببرید.

قطار تهران – ساری

قطار تهران – ساری مسیری که شما را در گذرگاه بهشت قرار می‌دهد. این قطار ۲۴ ایستگاه دارد که پس از گذر از گرمسار جذابیت‌هایش شروع می‌شود. پل سفید با کوهستان و مناظر متفاوتش، سد لفور و پارک جنگلی جوارم از دیدنی‌های این مسیر هستند.

تهران ساری

قطار گردشگری گیلان

گیلان مهد زیبایی، طراوت و جلوه بی‌نظیر طبیعت است. در این مسیر فوق‌العاده فرصت تماشای دریاچه زیبای منجیل، کاروانسرای شاه عباسی، بازارچه محلی زیتون رودبار، جنگل سراوان و موزه میراث روستایی گیلان را خواهید داشت. تور قطار گردشگری گیلان دومین تور ریلی گردشگری شمال کشور است که یک روز در هفته برگزار می‌شود.

ساعت حرکت: پنج‌شنبه‌ها ۶:۵۵ صبح از راه‌آهن تهران

قطار قزوین – رشت

از مسیرهایی که به تازگی افتتاح شده است و با توجه به زیبایی‌هایی که دارد می‌تواند با خط ریلی تهران – ساری رقابت کند. بزرگ‌ترین پل راه‌آهن کشور، پل منجیل، با ۱۴۳۰ متر طول در این مسیر قرار گرفته است در این خط ریلی تا چشم کار می‌کند جنگل، شالیزار و رودخانه وجود دارد.

قطارهای گردشگری ایران

قطار تهران – گرگان

در این مسیر نیز پل زیبای ورسک را خواهید دید و علاوه بر آن نظاره‌گر جاذبه‌های طبیعی مانند کوه، درخت، رودخانه، دره و تونل خواهید بود. تونل گدوک که یکی از طولانی‌ترین تونل‌های ریلی ایران است در مسیر تهران به گرگان نیز قابل مشاهده است.

قطار مشهد – ساری

این قطار هم از جنگل‌های بکر شمال ایران می‌گذرد و مسیر چشم‌نوازی دارد. صخره‌ها و کوه‌های شگفت‌انگیز، جنگل و طبیعت بکر و خانه‌های روستایی از جذابیت‌های سفر در این مسیر محسوب می‌شوند.

اگر به مقصدهای یک‌روزه علاقه دارید، مقصدی کوتاه برای سفر یک‌روزه را بخوانید.

مسیر ریلی ایران

پیشنهاد مطالعه: اگر به مطالب گردشگری علاقه دارید، تعطیلات عید فطر کجا برویم؟ را بخوانیم.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

ابیانه، تنها روستای سرخ ایران

در این سفر با روستای ابیانه اصفهان و جذابیت‌های این روستا که در میان طبیعت کویری استان اصف…