خانه گزارش های ملکی قیمت خانه در مناطق مختلف تهران

قیمت خانه در مناطق مختلف تهران

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فهرست قیمت خانه در مناطق مختلف تهران در این خبر بررسی می‎شود.
فهرست قیمت خانه

قیمت خانه در مناطق مختلف تهران؛ از گران ترین منطقه  تا ارزان ترین آن در آخرین ماه سال ۹۷ در این خبر بررسی می‎شود. از سال ۹۲ تا اسفند سال ۹۷ قیمت مسکن در تهران بالغ بر ۱۶۰.۵ درصد افزایش یافته است.

مطابق آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی در بهمن ماه سال ۹۲ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران ۳ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان و بالاترین آن، منطقه یک، با ۹ میلیون و ۱۶۷ هزار تومان بود.

 در سال ۹۷  قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک بالغ بر ۲۱ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان بوده است و متوسط قیمت مسکن از مرز ۱۰ میلیون تومان عبور و برای اولین بار رقم ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار تومان را ثبت کرده است.

 قیمت خانه در مناطق مختلف تهران

به گزارش مجله دلتا به نقل از  خبرآنلاین، گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن در بهمن ماه امسال در شهر تهران نشان می دهد، بیشترین تعداد معاملات انجام شده به منطقه ۵، با هزار و ۱۷۹ مورد معامله اختصاص داشته و پس از آن مناطق ۴ و ۲ به ترتیب با ۷۵۶ و ۶۴۹ مورد معامله مسکن در رتبه‎های بعدی قرار گرفته‎اند. کمترین تعداد معامله نیز به منطقه ۱۹ تهران با ۶۰ مورد اختصاص دارد و پس از آن مناطق ۲۲ و ۹ به ترتیب با ۹۲ و ۱۲۰ مورد معامله در رده‎های بعدی قرار گرفته‎اند.

فهرست قیمت خانه

اما گران‎ترین منطقه پایتخت از لحاظ قیمت مسکن در معاملات بهمن ماه، به منطقه یک با میانگین هر متر مربع  ۲۱ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان اختصاص یافته است.

پس از منطقه یک نیز، منطقه سه پایتخت با میانگین قیمت هر متر مربع ۱۷ میلیون و ۷۵۱ هزار تومان قرار دارد و در رتبه سوم نیز منطقه دو تهران با میانگین هر مترمربع  ۱۵ میلیون و ۳۷۹ هزار تومان قرار گرفته است.

ارزان‌ترین منطقه تهران در معاملات بهمن ماه بازار مسکن پایتخت به منطقه ۱۸ با میانگین هر متر مربع ۴ میلیون و ۵۶۵ هزار تومان اختصاص دارد. پس از منطقه ۱۸، منطقه ۲۰ با میانگین هر متر مربع ۴ میلیون و ۹۲۷ هزار تومان و منطقه ۱۷ با میانگین قیمت هر متر مربع ۵ میلیون و ۹۹ هزار تومان قرار دارد.

برای خواندن آخرین خبرهای مسکن از صفحه‎های خبر و گزارش  و اخبار مسکن  مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

تمکین نکردن زن از شوهر چه عواقبی در پی دارد؟

تمکین از شوهر به معنای پذیرش مرد در امور کلی زندگی مشترک است و مصادیق گوناگونی از روابط خا…