بالا بردن ماندگاری آرایش در تابستان

۴
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آرایش در فصل تابستان و ماندگاری آن بر روی پوست دارای بایدها و نبایدهایی است که معمولا افراد حرفه‌ای این زمینه آگاه هستند.
ماندگاری آرایش

در فصل تابستان میزان رطوبت و دمای هوا بالا است و باعث می‌شود تا میزان ماندگاری آرایش بر روی صورت به‌شدت کاهش یابد. در این مطلب از مجله دلتا نکات لازم برای افزایش ماندگاری آرایش در تابستان به شما ارائه می‌شود.

عوامل افزایش ماندگاری آرایش در تابستان

کرم پودر مناسب

معمولا در فصل تابستان برای جبران آب ازدست‌رفته پوست، توصیه می‌شود تا مقداری مرطوب‌کننده و پرایمر قبل از استفاده از تونر، بر روی پوست زده شود. این موارد باعث نرم شدن پوست می‌شوند و از طرف دیگر آب ازدست‌رفته پوست را جبران می‌کنند.

در فصل تابستان برای خودآرایی، پیشنهاد می‌شود تا از کرم پودرهایی استفاده کنید که میزان چربی در آن‌ها کم است.  پس از اینکه صورت خود را برای آرایش کردن آماده نمودید و کرم مخصوص و پرایمر را به‌کار بردید، می‌توانید از یک ضدآفتاب پودری استفاده کنید. درنظر داشته باشید که ضدآفتاب کرمی می‌تواند باعث به راه افتادن عرق بر روی صورت شود.

اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید، مطلب با این آرایش چشم، همه به شما نگاه می‌کنند! را بخوانید.

ماندگاری آرایش

استفاده از برنزه‌کننده

در فصل تابستان پوست‌های برنزه دارای طرفداران بسیاری هستند. اما باید درنظر داشته باشید که فصل تابستان و اشعه‌های خورشید برای برنزه کردن پوست می‌توانند باعث آسیب‌های پوستی شوند. از این‌رو برای آرایش کردن از نوع برنزه می‌توانید از انواع برنزرها استفاده نمایید. در زمان استفاده از این کرم‌ها به‌صورت مرحله‌ای عملیات تیره نمودن پوست را انجام دهید زیرا پوست‌های برنزه به تمام افراد نمی‌آیند.

پرهیز از آرایش زیاد برای افزایش ماندگاری آرایش

فراموش نکنید آرایش کردن در تابستان، بایدها و نبایدهای خود را دارد. در این فصل هرچه بیشتر آرایش نمایید، صورت شما مصنوعی‌تر به‌نظر می‌رسد. گرما باعث می‌شود که آرایش شما بر روی صورت پخش گردد، لذا پیشنهاد می‌شود که در آرایش کردن تعادل را برقرار کنید.

پرهیز از براق‌کننده‌ها

در فصل تابستان به‌دلیل تعریق پوست، اگر سایه‌ها و مواد به‌کار گرفته‌شده در زمان آرایش کردن براق باشند، ممکن است از دور صورت را عرق کرده و خیس نمایش دهند. لذا در این فصل سعی نمایید تا از میکاپ‌های غلیظ خودداری کرده و از رنگ‌های پایه‌ای استفاده کنید. رنگ‌هایی چون قهوه‌ای، صورتی و نارنجی کم‌رنگ گزینه خوبی محسوب می‌شوند.

ماندگاری آرایش

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب ۳ معجزه در مراقبت از پوست‌های جوش‌دار را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

آموزش کشیدن خط چشم آسان

خط چشم یکی از لوازم آرایشی مفید در میکاپ چشم‌ها به شمار می‌رود. شما می‌توانید با کشیدن خط …