بازسازی کلیسا در قالب خانه ای مدرن(+ویدئو)

۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بناهای قدیمی دربردارنده‎ی خاطرات زندگی گذشتگان است.
بازسازی کلیسا

حفظ و به‎کارگیری مجدد بناهای قدیمی امری بسیار مهم است. زیرا این بناها جزو اسناد تاریخی هر کشوری به شمار می‎روند که می‎توانند خصوصیات زمان گذشته و نحوه‎ی زندگی مردم را به شکل مستقیم به مخاطب عصر حاضر نشان دهند. در این شیوه به جای تخریب بنای قدیمی و از بین بردن آن با احیا و بازسازی می‎توان دوباره از آن استفاده کرد و جان دوباره‎ای به آن بخشید.

یکی از کلیساهای شهر شیگاکو نمونه بارزی از این نوع است که هم اکنون به یک منزل مسکونی برای سکونت یک خانواده ۵ نفره تبدیل شده است. پروژه بازسازی و احیای این کلیسا توسط دو تن از طراحان و معماران داخلی مطرح به نام‎های لینک تلن و اسکرفنو شکل گرفته است.

لینک تلن طراح این اثر خارق العاده در طی ۱۳ سال با کسب مهارت‎های بی‎شماری در زمینه معماری، طراحی داخلی و هنرهای تجسمی توانست تا با تلفیق دو سبک کلاسیک و مدرن این بنای زیبا را طراحی کند و با فضاسازی‎های زیبا و چشم‎گیر آن، روح دوباره‎ای به این پروژه بدمد.

 کلیسا در سال ۲۰۱۵ باتغییر کاربری بازسازی و به خانه‌ای بزرگ تبدیل شد که دارای هفت اتاق خواب و شش سرویس بهداشتی است. فضای بزرگ این ساختمان به نحوی ساخته شده که به راحتی می‎تواند نیاز هر خانواده‎ای را برطرف کرده و مکان زیبایی را برای زندگی به ارمغان بیاورد.

این ساختمان با طراحی قدیمی و زیبای خود فضایی مناسب را برای جایگزین کردن نیازهای زندگی کنونی فراهم کرده است. مثلا بزرگترین اتاق این بنا دارای سقفی بسیار بلند بوده و قسمتی از آن که در گذشته برای نگهداری چوب و روشن کردن آتش استفاده می‎شد، در بازسازی جدید نیز با حفظ همان کاربری شومینه‎ای زیبا برای آن طراحی شده است. طرحی جدید با ایده‎ای نو که می‎تواند به عنوان نقطه کانونی خانه محسوب شده و اهالی منزل را دورهم جمع کند.

در این شیوه بازسازی بنا برخی از قسمت‌هایی که بسیار خاص بوده‎اند دست نخورده مانده‎اند که برای مثال می‎توان به پنجره‎های شیشه‌ای و رنگین، برج ناقوس و دیوارهای آجری آن اشاره کرد. با حفظ اصالت این بنای قدیمی و اضافه کردن اِلمان هایی از طراحی های مدرن، زیبایی این ساختمان چند برابر شده است.

همچنین استفاده از رنگ‎های روشن و خاص در کنار عناصر مختلف در بازسازی کلیسا، روح تازه‎ای به این بنا بخشیده و در طراحی اتاق کودک از این عنصر مهم به زیبایی استفاده شده است.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری  و دکوراسیون، به مجله دلتا مراجعه کنید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ای جان موزیک مورد علاقشه