۶ عادت اشتباه که عمر شما را کوتاه می‌کند

۱۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای داشتن عمر طولانی این ۶ عادت ناپسند را ترک کنید.
عادت اشتباه که عمر را کوتاه

با انجام کارهایی ساده، می‌توانید ساعت زیستی بدن‌تان را تنظیم کنید و عمر طولانی‌تری داشته باشید. مهم نیست که الان جوان هستید یا سال‌های پیری‌تان را می‌گذرانید. در این مطلب از مجله دلتا درباره ۶ عادت اشتباه که عمر را کوتاه می‌کنند صحبت می‌کنیم.

از مصرف غذاهای ناسالم و فرآوری‌شده بپرهیزید

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که در عادات غذایی اکثر جوامع در طول ۳۰ سال اخیر به‌وجود آمده است، افزایش مصرف غذاهای‌ فرآوری‌شده است. این غذاها سرشار از سدیم، شکر و چربی‌های اشباع هستند و فیبر کمی هم دارند. نتیجه‌ی مصرف این غذاها، افزایش بیماری‌های قلبی-عروقی، فشار خون بالا، دیابت و سرطان‌ است.

۶ عادت اشتباه که عمر را کوتاه می‌کنند

سیگار نکشید

بر اساس اعلام موسسه‌ ملی سلامت ایالات متحده، تنباکو مهم‌ترین عامل مرگ است که می‌توان از آن پیشگیری کرد. برخی نتایج حاکی از آن است که مصرف سیگار می‌تواند تا یک دهه از عمرتان را از شما بدزدد.

سیگار نکشید

زیاد ننشینید

توصیه می‌شود برای داشتن عمر طولانی، حداقل روزی نیم ساعت و ۵ نوبت در هفته ورزش کنید. با افزایش زمان ورزش به نیم ساعت در روز، این افزایش عمر به ۵ سال می‌رسد.

زیاد ننشینید

عصبانی نشوید

عصبانیت احساس خوبی نیست؛ مخصوصا اگر این احساس زیاد به سراغ‌تان بیاید. عصبانیت باعث ترشح هورمون کورتیزول می‌شود. این هورمون در واکنش به استرس یا عصبانیت ترشح می‌شود.

عادت اشتباه که عمر را کوتاه می‌کنند

در حق خواب شب خود خیانت نکنید

بر اساس مطالعات صورت‌گرفته در این زمینه، افرادی که خیلی کم (کمتر از ۶ ساعت) و کسانی که بیش از حد (بیش از ۹ ساعت) می‌خوابند، بیشتر از بقیه در معرض مرگ قرار می‌گیرند. البته کیفیت خواب نیز بسیار مهم است. خواب خوب شبانه می‌تواند به کاهش استرس، افسردگی و بیماری‌های قلبی کمک کند.

۶ عادت اشتباه که عمر را کوتاه می‌کند

استرس را متوقف کنید

مانند خشم، استرس نیز می‌تواند بر بدن شما تاثیرات منفی داشته باشد و باعث کاهش عمرتان شود. با تلاش برای کاهش استرس، در مدت کوتاهی کیفیت زندگی‌تان افزایش می‌یابد و زندگی سالم‌تری خواهید داشت.خاطره‌نویسی، مدیتیشن و تلاش برای ایجاد آرامش، راه‌های مناسبی برای کاهش استرس‌تان است.

عادت اشتباه که عمر را کوتاه می‌کنند

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب چرا همه چیز را زود فراموش می‌کنیم؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فوایدی از سیب که هرگز درباره‌ آن‌ها نشنیده‌اید!

محبوب‌ترین میوه‌ها در میان دوست داران سلامت سیب است. در ادامه قصد داریم به تعدادی از مهم ت…