خانه سلامتی رژیم غذایی شادی بخش

رژیم غذایی شادی بخش

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
غذا و شادی ارتباطی نزدیک با هم دارند. ما اغلب فراموش می‌کنیم که غذا روی حس و حال ما اثر می‌گذارد. اما کدام رژیم غذایی باعث بهبود خلق و خلوی شما خواهد شد؟
شادی

خوب است بدانید که شاد بودن و شاد زیستن باعث سلامتی و افزایش طول عمر می‌شود. امروزه به دلیل سبک  زندگی در شهرهای بزرگ، شاد بودن یک مهارت است که باید به افراد آموزش داده شود. در این مطلب به شرح یک رژیم غذایی سالم برای شاد بودن می‎پردازیم . با ما همراه شوید.

 با رعایت رژیم غذایی شاد باشید

غذا و شادی ارتباطی نزدیک با هم دارند. ما اغلب فراموش می‌کنیم که غذا روی حس و حال ما اثر می‌گذارد. اما کدام رژیم غذایی باعث بهبود خلق و خلوی شما خواهد شد؟

سبزیجات

سبزیجات غنی از ویتامین‌های B1، B3، B6 و B9، و مواد معدنی مانند منیزیم هستند. آن‌ها برای کاهش فرسودگی و بهبود حس و حال بسیار مفید هستند.

آب تره

آب تره به علت دارا بودن مقادیر بسیار بالا از ویتامین C و همچنین ویتامین B9 می‌تواند عملکرد فیزیولوژی بدن را بهبود بخشد. بنابراین خوردن آن به شاد بودن کمک می‌کند.

رژیم غذایی سالم

ماهی سالمون

ماهی سالمون و همچنین ماهی تن، غنی از امگا ۳ و منبع عالی از این اسید چرب هستند. امگا ۳ باعث کاهش ناراحتی و اضطراب در افراد می‌شود.

نان و غلات

غلات و نان‌ها منبع تریپتوفان و لیزین هستند و در ایجاد سروتونین نقش حیاتی دارند. سروتونین ماده‌ای است که باعث ایجاد احساس خوب می‌شود.

برنج قهوه ای

برنج قهوه‌ای در ساخت سروتونین نقش دارد. بنابراین اگر دوست دارید شاد باشید، بد نیست از برنج قهوه‌ ای در رژیم غذایی‌تان استفاده کنید.

شکلات و کافئین

این دو ماده سطوح زیادی از فنی‌تلامینا دارند و ناراحتی و غم و اندوه را برطرف می‌کنند. این دو ماده همچنین رسیدن خون را به مغز تنظیم ، و حس و حال را بهتر می‌سازند و توان تمرکز را افزایش می‌دهند.

میوه‎ها

پرتقال از عصبی بودن می‌کاهد؛ موز به خواب بهتر کمک می‌کند و البته به نام میوه شادی هم شناخته می‌شود. مصرف آن باعث تثبیت سطح سروتونین می‌شود در نتیجه مانع افسردگی شده و اضطراب را کنترل می‌کند.

آجیل

این خوراکی باعث حال خوب می‌شود چون از نظر امگا ۳، مواد معدنی و ویتامین‌ها غنی است. آجیل‌ها سرشار از املاح معدنی هستند.

مواد پروتئینی

گوشت، ماهی، و محصولات لبنی از نظر پروتئین غنی هستند و اختلالات حسی را کاهش می‌دهند و مصرف آن ها باعث شاد شدن می‌شود.

شیرینی

شیرینی روی میزان سروتونین در بدن تاثیر می‎گذارد. معمولاً زمانی که سطح سروتونین در بدن پایین باشد فرد به خوردن غذاهای شیرین و منابع کربوهیدرات تمایل پیدا می‌کند.

برای دیدن مطالب بیشتر درباره‌ سلامتی از مجله دلتا دیدن کنید.

منبع: جیمی تو

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

چرا باید ماست پروبیوتیک بخوریم؟

با تغییر در رژیم غذایی و استفاده از لبنات تخمیری و پروبیوتیک‌ها می‌توان تا حدی از این مرگ …