سکته قلبی در یک‌قدمی شماست!

۱۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خستگی غیرمعمول، یکی از علائم اصلی یک حمله قلبی قریب‌الوقوع است، زنان این نوع علائم را بیشتر از مردان گزارش داده‌اند.
خطر حمله قلبی

یک ماه قبل از یک حمله قلبی، بدن شما با این ۸ سیگنال اخطار خواهد داد، بنابراین پیشگیری بهتر از درمان است. این قاعده ساده برای هر بیماری در نظر گرفته می‌شود و زمانی که علائم به درستی تایید نشوند بسیار ارزشمند خواهد بود. مجله دلتا در اینجا علائم حیاتی را که ممکن است یک ماه قبل از خطر حمله قلبی رخ دهد را برای شما آورده است.

سکته

۸ نشانه اولیه سکته قلبی

خستگی

خستگی غیر معمول، یکی از علائم اصلی یک حمله قلبی قریب الوقوع است. فعالیت بدنی یا فیزیکی دلیل خستگی نیست و ممکن نیست که تا پایان روز افزایش بیابد. این نشانه کاملا مشهود است و از بین نمی‌رود، اما در خستگی‌های غیر معمول برای انجام وظایف ساده مانند مرتب کردن یک تخت یا حتی دوش گرفتن دچار خستگی مفرط می‌شوید.

درد شکمی

درد شکم، حالت تهوع، احساس خالی یا پر بودن شکم یا ناراحتی معده، از شایع‌ترین علائم هستند، این اتفاق در مردان و زنان به یک اندازه رخ می‌دهد. دردهای شکم قبل از حمله قلبی، یک اتفاق طبیعی هستند و سپس بعد از مدت کوتاهی کاهش می‌یابد، تنش فیزیکی نیز ممکن است باعث تشدید درد شکم شود.

بیخوابی

بیخوابی نیز با افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی همراه است. این مورد در میان زنان شایع‌تر است. علائم بی خوابی معمولا شامل بالا رفتن سطح اضطراب و نداشتن تمرکز می‌شود. علائم شامل مشکل در شروع خواب، خوابیدن آرام و صبح زود بیدار شدن است.

تنگی نفس

تنگی نفس یا نفس نفس زدن، یک احساس قوی است که قادر به نفس عمیق کشیدن نیست، این اغلب در میان مردان و زنان بیش از ۶ ماه قبل از حمله قلبی رخ میدهد و معمولا یک نشانه هشداردهنده از یک وضعیت پزشکی است. احساس شما در این موارد سرگیجه و سخت نفس کشیدن است.

ریزش مو

ریزش موهای شما یک شاخص قابل مشاهده برای خطر بیماری قلبی است، اغلب اوقات مردان بالای ۵۰ سال را تحت تاثیر را قرار می‌دهد، اما بعضی از زنان نیز ممکن است در این گروه قرار بگیرند. البته کچلی نیز به دلیل افزایش سطح هورمون کورتیزول است. به ریزش مو از تاج سر خود توجه بسیار داشته باشید.

ضربان قلب نامنظم

ضربان قلب شدید یا بی‌نظمی در ضربان قلب اغلب با حمله قلبی و اضطراب، به‌ویژه در میان زنان همراه است. این عارضه به مدت یک تا دو دقیقه طول می‌کشد، اگر این اتفاق بیش از این طول کشید، ممکن است احساس سرگیجه و خستگی شدید کنید که باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

خطر حمله قلبی را جدی بگیرید

عرق کردن بیش از حد

عرق کردن غیر عادی و بیش از حد، یکی از نشانه‌های هشدار اولیه از حمله قلبی است و ممکن است در هر زمان از شبانه روز رخ دهد، این علائم در زنان بیشتر است و اغلب با عرق‌های شبانه معمول دوران یائسگی اشتباه گرفته می‌شود و گیج‌کننده است.

خطر حمله قلبی، عرق کردن بیش از حد

درد قفسه سینه

زنان و مردان در شدت و اشکال مختلفی دچار درد قفسه سینه می‌شوند، در مردان این علامت جزو مهم‌ترین نشانه‌های اولیه قلبی است. درد قفسه سینه می‌تواند منجر به احساس ناراحتی و سوزش در یک یا هر دو دست (اغلب اوقات سمت چپ)، پایین فک، گردن، شانه‌ها یا شکم می‌شود، که ممکن است دائمی یا موقت باشد.

نشانه های خطر حمله قلبی

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب نکات طلایی تغذیه در فصل بهار چیست؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

لاغری سریع‌تر، فقط با ۳ قلم خوراکی در دسترس

دتاکس واتر را با برخی از مواد طبیعی مانند لیمو، دارچین، پرتقال و غیره درست کنید. خواص ترکی…