ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی اجاره خانه در تهران در سال ۹۸

اجاره خانه در تهران در سال ۹۸

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تحقیقات میدانی حکایت از فروکش کردن تب قیمتی بازار اجاره خانه در تهران در آستانه سال جدید دارد.
اجاره خانه در تهران
 اجاره خانه در تهران در سال ۹۸ نسبت به سایر فصول سال ۹۷ از شرایط بهتری برخوردار خواهد بود. تحقیقات میدانی حکایت از فروکش کردن تب قیمتی بازار اجاره خانه در تهران و  در آستانه سال جدید دارد.
به گزارش مجله دلتا به نقل از دنیای اقتصاد ، گذشته از این‎که هر سال بازار زمستانی اجاره مسکن به بازاری مناسب برای اجاره‌نشین‌ها  تبدیل می‌شود و مستاجران با آرامش بیشتری قادر به یافتن واحد مسکونی دلخواه خود با قیمت‌های مناسب‌تر هستند، بازار شب عید اجاره مسکن در سال‌جاری، نسبت به سایر فصول سال ۹۷ از شرایط بهتری برخوردار شده است.

جهش‌های پی‌در‌پی قیمت مسکن در ماه‌های گذشته از سال‌ جاری باعث شد بازار اجاره نیز به بازاری بی‌ثبات و غیر قابل‌ پیش‌بینی برای مستاجران تبدیل شود؛ امسال نرخ‌های مختلف، بدون هیچ ضابطه و قانون مشخص در بازار اجاره رصد شد، که بسیاری از اجاره‌نشین‌ها را با سردرگمی ناشی از فضای غبارآلود بازار اجاره مسکن مواجه کرد.

اجاره خانه در تهران

این در حالی است که مبالغ اجاره‌بهای پیشنهادی از سوی موجران نیز با دریافت سهم بالاتری از اجاره‌ ماهانه، در مقایسه با مبلغ ودیعه (رهن) به‌طور محسوس افزایش یافت؛ بررسی‌ها از شرایط فعلی بازار اجاره مسکن تنها به فاصله حدود یک ماه تا پایان سال ۹۷ نشان می‌دهد این شرایط طی روزهای اخیر تا حدی بهبود یافته است.

هم‌اکنون مستاجران به مظنه قیمتی مشخصی برای رهن و اجاره واحدهای مسکونی در مناطق محل جست‌وجوی خود دست یافته‌اند. تعداد آگهی های رهن کامل نیز در بازار اجاره افزایش یافته و این در حالی است که بنا بر اعلام واسطه‌های معاملات مسکن شهر تهران، هم‌اکنون برخی موجران به‌ این دلیل که بتوانند واحد خود را سریع‌تر به بازار اجاره عرضه کنند و زیان ناشی از تخلیه ملک را متحمل نشوند، در برخی موارد برای مستاجران تخفیف قائل می‌شوند؛ این موضوع هم در قراردادهای اجاره تمدیدی از سال قبل مشاهده می‌شود و هم در اجاره‌نامه‌های جدید.

طی روزهای گذشته همچنین تعداد محدودی از آگهی‎های اجاره دو ساله نیز به بازار مسکن عرضه شد که می‌تواند سرآغاز رواج این نوع قراردادها در بازار اجاره باشد.

 

برای خواندن آخرین خبر های مسکن از صفحه های خبر و گزارش و اخبارمسکن  مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

۵ توصیه مهم برای خرید بلوز زنانه

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در خرید لباس تصمیم درستی بگیرید آن است که از خودتا…

پیشنهاد سردبیر

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر