نکات طلایی تغذیه در فصل بهار چیست؟

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با آمدن فصل بهار بسياری از افراد دچار آلرژی به برخی از مواد غذايی می‌‌شوند لذا توصيه می‌كنيم به مطالبی كه در اين خصوص گردآوری شده توجه كنيد.
نکات تغذيه در فصل بهار

هوا در فصل بهار به تدریج گرم می‌شود. یکی از دلایل ضعیفی قدرت هاضمه گرم شدن هوا است. پس بهتر است در فصل بهار از غذاهای سبک و متعادل استفاده کرد. با مجله دلتا همراه باشید تا با نکات تغذیه در فصل بهار آشنا شوید.

نکات تغذیه در فصل بهار را بشناسید

در فصل بهار وعده‌های غذایی سبک و زود هضمی داشته باشید

سبک‌ترین رژیم غذایی در طی سال را باید در فصل بهار داشته باشیم. در تمام وعده‌های غذایی از غذاهای سبک و زود هضم استفاده کنید. فصل بهار زمان مناسبی برای شروع رژیم کاهش وزن و رهایی از چربی‌های اضافه است. روزه‌داری سبک برای مدت کوتاه (در نیمه‌های فروردین) می‌تواند برای پاکسازی کبد مفید باشد.

نکات تغذیه در فصل بهار چیست

مصرف این نوشیدنی‌ها در فصل بهار مفید است.

نوشیدن چای زنجبیل تازه و داغ در این فصل برای حذف سموم تجمع یافته و مواد هضم نشده در بدن در طی زمستان مفید است. به علاوه مصرف شربت‌های لیمو، نارنج، آلبالو، به، غوره، انار، سکنجبین، کاسنی و زرشک توصیه می‌شود.

در وعده ناهار از حبوبات و سبزیجات استفاده کنید

  • قبل از وعده ناهار حتما صبحانه‌ای سبک که شامل آبمیوه و چند تکه میوه باشد میل کنید.
  • برای وعده ناهار بیشتر از انواع لوبیای تازه، جوانه‌های ماش، لوبیا، عدس و یونجه و سبزیجات سبز رنگ جوان استفاده کنید.
  • آش جو، آش آبغوره، آش تمر‌هندی، خورشت کدو، بورانی، آش دوغ، آش ماست و سوپ سبزیجات، خورشت‌ها و خوراک‌های سبزیجات که بدون سرخ شدن و با ادویه‌هایی چون ریحان، رازیانه، مرزنجوش، رزماری، زیره سیاه و شوید طعم‌دار شده باشند انتخاب‌های مفیدی هستند.
  • میوه‌های تازه مثل زردآلو، انجیر، انگور، آلو، انواع توت‌ها به همراه بادام خام و فرنی، تمرهندی ترش یا شیرین، کاهو یا سکنجبین نیز میان وعده‌های مفیدی هستند و مصرف آن‌ها نسبت به تنقلات گرم مانند گردو و انواع شیرینی‌ها ارجحیت دارد.

نکات تغذیه در فصل بهار ، مصرف حبوبات

در فصل بهار از این مواد غذایی کمتر مصرف کنید

برای کمک به پاکسازی کبد از غذاهایی با طبع گرم، تلخ و به ویژه شور باید پرهیز شود. مصرف کمتر گوشت‌ها به ویژه گوشت قرمز و مواد تولید کننده خون، در مقایسه با زمستان ضروری است. مصرف مواد و غذاهای چرب و تند در فصل بهار توصیه نمی‌شود.

از میوه‌ها و سبزیجات فصلی استفاده کنید

دیدگاهی در بین برخی متخصصین تغذیه وجود دارد که میوه‌ها و سبزیجات را باید متناسب با فصل رویش آن‌ها مصرف نمود. براساس این نظریه مصرف میوه‌ها و سبزیجات هر فصل در همان فصل می‌تواند بیش از پیش مفید باشد و به پاکسازی بدن از سموم تجمع یافته کمک کند.

برنامه غذایی و خواب منظمی داشته باشید

براساس نظر متخصصین نظم برنامه غذایی و ساعت خواب به هنگام تغییر فصل که بدن نسبت به تغییرات محیطی حساس‌تر می‌شود و بیشتر در معرض سرماخوردگی قرار می‌گیرد توصیه می‌شود.

خواب منظم

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب این نشانه‌ها در بدن را جدی بگیرید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

موارد تغذیه‌ای که در دوران قاعدگی که باید بدانید!

اگر در طول دوران پریود دچار اسهال یا اختلال در عملکرد روده‌ها شده‌اید، مصرف موز به برطرف‌ش…