نکات طلایی شیک بودن در مهمانی

۸
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سلیقه خاص شما کاری می‌کند تا در یک مهمانی جذاب دیده شوید و به چشم همه شیک باشید.
استایل مناسب مهمانی

سلیقه خاص شما بخشی از هویت و استایل شخصی شما را تشکیل می‌دهد. برای اینکه بتوانید بهترین استایل را داشته باشید، به نکات ریز اما پراهمیتی که بهتر است در مهمانی‌ها رعایت کنید، دقت نمایید. با مجله دلتا در این مطلب همراه باشید تا چند نکته مهم درباره انتخاب استایل مناسب مهمانی را بخوانید.

لباس شما چه رنگی است؟

تاثیر رنگ‌ها بر استایل را دست‌کم نگیرید. هر رنگ معنا و مفهوم خاص خودش را دارد و ممکن است درحالیکه به یک نفر می‌آید، استایل شخص دیگری را خراب کند.

  • درنظر داشته باشید که چه رنگی به پوست، مو و حتی رنگ چشم‌های شما می‌آید.
  • مشخصه رنگ‌ها در مهمانی‌، نشانه هماهنگی بین رنگ‌های به‌کار رفته در آرایش و رنگ پیراهن مهمانی است. مثلا وقتی لباس سرخابی به تن دارید نباید رژلب قرمز بزنید. در عوض وقتی لباس شما قرمز است، استفاده از این رنگ رژ برای شما کاملا مجاز است.
  • در کنار رنگ رژلب، رنگ سایه و رژگونه هم بهتر است هماهنگی لازم را با استایل شما داشته باشد، تا از همیشه شیک‌تر و زیباتر به‌نظر برسید.

اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید، مطلب ایده‌های جذاب برای ست کردن رنگ سال ۲۰۲۲ را بخوانید.

استایل مناسب مهمانی

نقش کیف در استایل مناسب مهمانی

احتمالا شما هم شنیده‌اید که سلیقه افراد را می‌توان از روی کیف آن‌ها تشخیص داد. برای اینکه بتوانید سلیقه خود را بهتر کنید، به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • به‌جای اینکه مرتب برای خرید کیف‌های ارزان هزینه کنید، تمام این خرده هزینه‌‌ها را برای خرید یک یا دو مدل کیف شیک و رسمی خرج کنید.
  • کیف زنانه شما هر جنسی که داشته باشد، مهم این است که بعد از هربار استفاده آن را تمیز کنید و مراقبت‌های لازم را انجام دهید تا دوام آن بیشتر شود و زیبایی خود را حفظ کند.
  • اگر بین رنگ کیف و کفش شما هماهنگی وجود ندارد، سعی کنید رنگ کیف را با شلوار یا دامن خود ست کنید.

استایل مناسب مهمانی

انتخاب لباس بر اساس فرم بدن

از مهم‌ترین نکاتی که می‌تواند استایل شما را از زمین تا آسمان تغییر دهد و سلیقه خاص شما را نشان دهد، این است که بدانید کدام مدل لباس به شما می‌آید.

  • برای این کار حتما فرم بدن خود را بشناسید. مثلا کسانی که در قسمت شکم و پهلو اضافه وزن دارند بهتر است از لباس‌هایی با پارچه ضربدری استفاده کنند و افراد خیلی چاق نباید لباس‌های گشاد بپوشند.
  • یک اصل ساده این است که از لباس‌هایی که بلوک‌بندی رنگی دارند استفاده کنید. لباس‌هایی که هر بخش پارچه آن‌ها به یک رنگ است. مثلا اگر در قسمت بازوها اضافه وزن دارید، پیراهنی با آستین مشکی می‌تواند زیباتر شما را نشان دهد.

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب ۷ پارچه مناسب برای لباس‌های بهاری را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

هنگام خرید بلوز به این نکات مهم توجه کنید

اگر می‌خواهید کمد لباس‌تان از لباس‌های بی‌مصرف پر نشود و در هزینه‌های خود به صورت قابل توج…