خانه گزارش های ملکی تازه های فناوری خانه خورشیدی تهران ؛ حمایت از محیط زیست (+ویدئو)

خانه خورشیدی تهران ؛ حمایت از محیط زیست (+ویدئو)

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خانه خورشیدی تهران ؛ در محیطی سالم و به‎صورت خودکفا ساخته شده است. پنل‎های نصب شده در آن، پس از گرفتن انرژی خورشید، موجب تولید برق و حرارت می‎شوند.
خانه خورشیدی تهران

خانه خورشیدی تهران ؛ به منظور حمایت از محیط زیست و آسودگی خاطر طبیعت و ایجاد هوای پاک ساخته شده است. به گزارش اختصاصی مجله دلتا، نزدیک به  ۳۰ درصد از آلودگی هوای تهران مربوط به تأسیسات واحدهای مسکونی است؛  زیرا استفاده از سوخت‎های فسیلی ایجاد آلایندگی می‎کند. در این میان صرفه‎جویی در مصرف انرژی، نه تنها از لحاظ کاهش هزینه‌های مصرفی مفید است، بلکه با عایق‎بندی و استفاده بهینه از انرژی‌های خورشیدی و به‎کارگیری فناوری‌های روزدنیا، می‎توان از آلودگی هوا و محیط زیست جلوگیری کرد.

خانه خورشیدی تهران ؛ در محیطی سالم و به‎صورت خودکفا ساخته شده است. پنل‎های نصب شده در آن، پس از گرفتن انرژی خورشید،  توسط یک ژنراتور داخلی به انرژی برق تبدیل شده و می‎تواند در خانه استفاده شود.

باتوجه به شمار قابل توجه روزهای آفتابی در شهر تهران، ( میانگین ۲۶۰-۲۵۰ روز در سال )، از انرژی خورشیدی برای تأمین برق و حرارت و آب گرم مصرفی این خانه بهره گرفته شده است. این انرژی در باطری‎ها ذخیره می‎شود و حتی روزهایی که آفتابی نیست، می‎توان از آن استفاده کرد.

خانه خورشیدی تهران

 در ساخت دیوارهای این خانه خورشیدی از سنگ‎های رودخانه و از کاهگل نیز که خاصیت عایق دارد، در محیط داخل خانه استفاده شده و به‎طور کامل با محیط زیست و طبیعت هماهنگ است.

در کشورهای اروپایی با این‎که روزهای آفتابی بسیارکم است، اما استفاده از این روش چندین سال است که در صنعتِ ساختمان‎سازی رایج است. حتی در کشورهای همسایه نظیر ترکیه نیز از انرژی خورشیدی استفاده می‎کنند. بر این اساس، با توجه به  شرایط مناسب اقلیمی کشورمان، زمینه بسیار مساعد و بهتری برای استفاده از انرژی خورشیدی وجود دارد.

 از طرفی افزایش جمعیت و تمام شدن منابع انرژی فسیلی و پیامدهای زیست‌‎محیطی حاصل از به‎کارگیری انبوه سوخت‌های فسیلی و انتشار کربن، ضرورت بهره‌گیری از انرژی خورشیدی درساختمان‎ها را دوبرابر می‎کند. حدود ۴۰ درصد از کلّ مصرف انرژی در ایران به ساختمان‎ها اختصاص دارد و این میزان مصرف انرژی در مقایسه با کشورهای پیشرفته تقریباً سه برابر است.

 

برای خوانش مطالب گوناگون و تازه از  مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در تازه های فناوری

همچنین بخوانید

تولید حشره رباتیک انعطاف پذیر

حشره رباتیکی مقاوم به ضربه با توانی پنج برابر وزن خود طراحی شده است که کمک بزرگی در پیشرفت…