درمان نفخ شکم با چند خوراکی خوشمزه

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نفخ شکم را می‌توان بدون مراجعه به پزشک و با مصرف برخی مواد غذایی در منزل درمان کرد.
درمان نفخ به صورت خانگی

نفخ شکم احساس ناخوشایندی است که می‌تواند کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان نفخ به صورت خانگی آشنا شوید.

درمان نفخ به صورت خانگی با مواد خوراکی

آووکادو

این میوه سرشار از پتاسیم است. این عنصر سدیم بدن را تنظیم می‌کند و همین موضوع نقش مستقیمی در میزان آب بدن دارد. پتاسیم با تنظیم کارکرد درست بدن به جلوگیری از نفخ شکم کمک می‌کند.

آووکادو

موز

این میوه یکی دیگر از منابع غنی از پتاسیم است. یک مطالعه بر روی زنان نشان داد مصرف موز پیش از وعده‌های غذایی به کاهش نفخ شکم آن‌ها کمک کرد. متخصصان می‌گویند این موضوع به این دلیل است که موز به باکتری‌های خاص دستگاه گوارش موادی را می‌رساند که به کاهش گاز تولید شده در شکم منجر می‌شود.

موز

کرفس

این گیاه به دلیل دارا بودن سطح بالایی از آب به حرکت بهتر مواد غذایی در طول دستگاه گوارش کمک کرده و میزان گاز تولید شده را در شکم کاهش می‌دهد. همچنین کرفس به دلیل داشتن آنتی اکسیدانی به نام فلاونوئید باعث کاهش التهابات بدن به ویژه در دستگاه گوارش می‌شود.

درمان نفخ به صورت خانگی با کرفس

زردچوبه

این ادویه دارای ماده‌ای به نام کورکومین است. مطالعات نشان داده است این ماده به تسکین سندرم روده تحریک پذیر کمک می‌کند. کرکیومین همچنین باعث التیام احساس ناخوشی در دستگاه گوارش، تنظیم فرآیند هضم غذا و کاهش نفخ شکم می‌شود.

زردچوبه، درمان نفخ به صورت خانگی

نعناع

تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد نعنا باعث ایجاد آرامش در ماهیچه‌های دستگاه گوارش می‌شود. همین امر به حرکت گاز در طول دستگاه گوارش و خروج آسان آن کمک می‌کند. دمنوش نعنا و قرص حاوی عصاره این گیاه برای درمان نفخ شکم موثر است.

  • زنجبیل، مارچوبه، رازیانه، گوجه و ماست حاوی مخمر بالا (کفیر) هم به کاهش نفخ شکم کمک می‌کنند.

درمان نفخ به صورت خانگی با نعناع

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب خطرات مصرف چای کهنه چیست؟ را بخوانیم.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فوایدی از سیب که هرگز درباره‌ آن‌ها نشنیده‌اید!

محبوب‌ترین میوه‌ها در میان دوست داران سلامت سیب است. در ادامه قصد داریم به تعدادی از مهم ت…