۵ حقیقت جالب و باورنکردنی درباره بدن انسان

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بعضی از فیلم‌ها و کارتون‌های تخیلی به نکاتی اشاره می‌کنند که بعدها پژوهشگران در تحقیقاتشان به آن‌ها پی می‌برند. در بعضی از این فیلم‌ها موضوعات عجیب و غریب و خارق‌العاده‌ای درباره بدن انسان نشان داده می‌شود.
اکتشافات جالب مربوط به بدن انسان

در ادامه لیستی از اکتشافات جالب مربوط به بدن انسان را آورده‌ایم، حقایقی که باورتان نمی‌شود در بدنمان رخ می‌دهد. با مجله دلتا همراه ما باشید.

اکتشافات جالب مربوط به بدن انسان

۱-داستان بینی پینوکیو حقیقت دارد

به‌نظر می‌رسد که این شخصیت کارتونی بر اساس شواهد علمی ساخته شده باشد. محققان اثبات کرده‌اند که وقتی دروغ می‌گوییم، چهره‌مان تغییر می‌کند؛ در حقیقت درجه حرارت بینی و اطراف چشم افزایش می‌یابد.

۲- خنده بر هر درد بی درمان دواست

قدیمی‌ها اعتقاد داشتند که خنده بر هر درد بی درمان دواست؛ تحقیقات جدید نیز نشان می‌دهد که خنده باعث آزاد شدن برخی مواد شیمیایی در مغز می‌شود که مسئول ایجاد حس خوب در بدن هستند و درد را کم می‌کنند.

اکتشافات جالب مربوط به بدن انسان

۳- موم گوش به عنوان ضدعفونی کننده عمل می‌کند

بسیاری از ما فکر می‌کنیم که موم گوش را به دلیل رعایت مسائل بهداشتی باید پاک کنیم. در حالی که، دانشمندان عکس آن را ثابت کرده‌اند؛ یعنی موم گوش خود مجرای گوش را تمیز می‌کند و از ابتلا به عفونت جلوگیری می‌کند. خارج کردن موم گوش بیشتر از اینکه به نفع ما باشد به ضرر ما است. پس اگر می‌خواهید گوشتان را تمیز کنید، فقط قسمت خارجی آن را پاک کنید.

۴- موها ساعت خواب را می‌دانند

فولیکول‌های مو اطلاعات زیادی درباره عادات خواب ما فاش می‌کنند. محققان کشف کرده‌اند که فولیکول‌ها مثل یک ردیاب عمل می‌کنند و ساعت شبانه روزی بدن ما را می‌دانند و عادات خواب ما را تنظیم می‌کنند. ممکن است در آینده با استفاده از سلول‌های فولیکول‌های مو بیمارانی را که از اختلالات خواب رنج می‌برند، درمان کرد.

۵- بدن انسان به یک چرت کوتاه بعد از نهار احتیاج دارد

این موضوع به نوع غذایی که در وعده نهار می‌خوریم ربطی ندارد. دلیل این امر به ساعت بیولوژیک بدن انسان برمی‌گردد. ساعت بیولوژیک بدن ما بعد از ۷ تا ۹ ساعت از ساعت بیدارشدنمان در صبح سیگنال‌های خواب می‌فرستد و باعث حس خواب آلودگی می‌شود.

حقایق جالب در مورد بدن انسان
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب جالب دانستنی، مطلب آیا امکان تغییر رنگ چشم به صورت طبیعی وجود دارد؟  را بخوانید.؟

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

داستان‌های باورنکردنی از فرعون مصر

همچنین بخوانید: اختراعاتی که از چشم جهانیان پنهان ماند بلاهای طبیعی ناشناخته درباره جیوه چ…