خانه سلامتی خواص گلاب برای چشم

خواص گلاب برای چشم

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
گلاب تاثیری فوق‌العاده‌ بر سلامت چشم، پوست و کاهش اضطراب دارد.
خواص گلاب

گلاب از فراورده‌های اصلی گل محمدی است که تاثیر فوق‌العاده‌ای بر سلامت پوست و کاهش اضطراب دارد. ضمن اینکه خواص گلاب برای چشم هم مفید است. بیشتر افراد طی شب و روز ساعت‌ها به  صفحه مانیتور کامپیوتر چشم می دوزند و شاید ندانند این کار تا چه حد برای  چشمشان  زیانبار است . همچنین آلودگی محیط زیست هم باعث آسیب رسیدن به چشم می‌شود.

به گزارش مجله دلتا و به نقل از افکار نیوز، گلاب این معجون خوش‌عطر طبیعی برای چشم نیز بسیار مفید است. البته به‌شرطی که طبیعی باشد. بهترین راه تشخیص گلاب طبیعی و غیرطبیعی، اعتبار محلی است که از آن گلاب می‌خرید.

خواص ضدباکتری و ضدعفونی‌کننده گلاب

خواص ضدباکتریایی و ضدعفونی کننده گلاب، به روش‌های مختلفی به چشم سود می‌رساند. از چشم‌ها در برابر گردوغبار، آلودگی، قرمزی، التهاب چشم و مواد مضر لوازم آرایشی و زیبایی مراقبت می‌کند. دو تکه پنبه را بردارید و آن را به اندازه کافی در گلاب خیس کنید و روی چشم قرار دهید. برای گرفتن نتیجه بهتر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید بماند.

شست‌وشوی چشم با گلاب برای رفع خستگی

گلاب برای شست‌وشوی چشم عالی است. گلاب به خصوص  فشار و خستگی ناشی از نشستن طولانی پشت کامپیوتر و تجلوی لویزیون را کاهش می‌دهد. چند قطره گلاب را به مقداری آب اضافه کنید و با پد پنبه چشم‌های خود را بشویید.

از بین بردن سیاهی دور چشم با گلاب

این ماده اغلب یک روش درمان عالی برای رفع سیاهی زیر چشم در نظر گرفته می‌شود. مخلوط شیر سرد و گلاب را روی یک تکه  پنبه اسپری کنید. حداقل روزانه ۱۰ دقیقه آن را روی چشمان خود قرار دهید. در عرض ۳ تا ۴ هفته تغییرات قابل ملاحظه‌ای را مشاهده خواهید کرد.

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت از مجله دلتا بازدید کنید.
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

تیروئید کم‌ کار چه نشانه‌هایی دارد؟

کم‌کاری تیروئید با کاهش تولید هورمون‌های ترشح شده از تیروئید به وجود می‌آید. …