عوارض شارژکردن گوشی در طول شب

۸
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بدن شما در طول خواب شب انرژی خود را برای روز بعد به‌دست می‌آورد اما این موضوع درباره‌ باتری گوشی شما نیز صدق می‌کند یاخیر در این مطلب به این نکته خواهیم پرداخت.
عوارض شارژ کردن گوشی در شب

زمانی که شما خوابیده‌اید، گوشی شما در مدت حدود ۲ یا ۳ ساعت کاملا شارژ می‌شود. برای باقی شب نرم‌افزار گوشی پس از رسیدن به ظرفیت ۱۰۰ درصد، شارژ باتری را متوقف خواهد کرد تا شارژ بیش از حد به آن صدمه نزند. اما این موضوع از ایجاد گرما توسط باتری جلوگیری نخواهد کرد. با مجله دلتا همراه باشید تا مطلب عوارض شارژ کردن گوشی در شب را بخوانید.

عوارض شارژ کردن گوشی در شب

اگر در طول شب گوشی خود را زیر بالش یا پتو قرار دهید یا حتی اگر داخل قاب خود باشد، توانایی باتری برای شارژ تا ظرفیت کامل را محدود می‌کنید. برای مثال اگر باتری شما به مدت یک‌سال به دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد برسد، پس از آن باتری شما در شارژ کامل ۱۰۰ درصد تنها به ۶۵ درصد از ظرفیت خود خواهد رسید و یا اگر باتری شما تنها به مدت سه ماه به دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد برسد، ۴۰ درصد از ظرفیت خود را از دست خواهد داد.

افزایش حرارت می‌تواند به باتری صدمه بزند

این اطلاعات نشان می‌دهند که نگه‌داشتن شارژ باتری بین ۴۰ تا ۸۰ درصد باعث عمر بهینه‌ آن می‌شود که نشانگر این است که یک شارژ کوتاه در میانه‌ روز برای باتری شما مفید‌تر است. شارژ در طول شب امکان نگه‌داشتن شارژ بین این درصد را به شما نمی‌دهد مگر اینکه هر ساعت از خواب بیدار شوید. با این تفاسیر اگر بازهم می‌خواهید گوشی خود را در طول شب شارژ کنید مطمئن شوید که چیزی بر روی آن قرار ندارد که باعث ایجاد گرمای اضافه برای باتری شود؛ حتی قاب گوشی.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب چرا نباید موبایل خود را هر روز ۱۰۰ درصد شارژ کنید؟ را بخوانید.

عوارض شارژ کردن گوشی در شب

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب این نوع آب و هوا باعث مرگ زودرس می‌شود!  را در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۶ گوشی هوشمند که برای بازی کردن بهترین انتخاب هستند

آیا می‌خواهید امتیاز خود را در یک بازی خاص انجام دهید یا از طریق بازی موردعلاقه خود با دوس…