بدترین اشتباهات غذایی که چاقتان می‌کند!

۱۵
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گاهی برخی اشتباهات در وعده شام می‌توانند فاجعه بار باشند، در این مطلب بدترین عادت‌های شام را که سبب اضافه وزن می‌شوند،‌ آورده‌ایم.
بدترین اشتباهات غذایی

هنگامی که زمان شام فرا می‌رسد مطمئنا به فکر غذایی دلچسب و درعین حال سالم هستید که نه تنها طعم عالی داشته باشد بلکه شما را نیز سیر کند. گاهی برخی اشتباهات در وعده شام می‌توانند فاجعه‌بار باشند، بنابراین مجله دلتا به منظور کمک به شما بدترین اشتباهات غذایی در وعده شام را که سبب اضافه وزن می‌شوند، در ادامه بررسی می‌کند.

بدترین اشتباهات غذایی در وعده شام چیست؟

همزمان با تماشای تلویزیون غذا می‌خورید

اساسا غذا خوردن در مقابل تلویزیون سبب می‌شود تا به دلیل حواس پرتی بیش از حد غذا بخورید. بر اساس مطالعات، صدای تلویزیون و یا گوش دادن به موسیقی هنگام صرف غذا باعث می‌شود به آنچه می‌خورید آگاهی نداشته باشید.

غذا خوردن با تلویزیون

غذاهایتان را سرخ می‌کنید

طبق یک مطالعه، هنگامی که غذایی را سرخ می‌کنید مواد معدنی مهم آن را از بین می‌برید. سرخ کردن مواد غذایی سبب می‌شود تا غذا کالری بیشتری داشته و چربی‌های آن اشباع شوند که این در وعده‌ شام پرخطرتر است.

از اندازه بشقاب مناسبی استفاده نمی‌کنید

هنگامی که صحبت از شام می‌شود مقدار غذا به میان می‌آید. به این موضوع فکر کنید که اگر در یک بشقاب کوچکتر غذا بخورید به نظر می‌رسد مقدار غذا زیاد است و بالعکس؛ اگر در بشقاب بزرگتری غذا بخورید غذای شما کم به نظر می‌رسد.

از چاشنی‌ها و سس سالاد بیش از حد استفاده می‌کنید

انتخاب سالاد در کنار غذا راهی عالی برای خوردن سبزیجات است و اگر آن را قبل از غذای خود بخورید سبب می‌شود تا سریع‌تر احساس سیری کنید، اما اگر از سس‌ها و چاشنی‌های سالاد بیش از اندازه استفاده کنید، سالاد خواص سلامتی خود را از دست می‌دهد.

بدترین اشتباهات غذایی چیست

خیلی سریع غذا می‌خورید

هنگامی که بسیار گرسنه باشید احتمال این وجود دارد که سریع‌تر از حد معمول غذا بخورید. افرادی که غذای خود را آهسته می‌خورند در هر وعده غذایی ۶۶ کالری کم‌تر دریافت می‌کنند.

از نمک به مقدار زیاد استفاده می‌کنید

اضافه کردن کمی نمک به طعم و مزه غذا کمک می‌کند، اما اگر از نمک به مقدار زیاد استفاده می‌کنید، بسیار خطرناک است، زیرا بر اساس نظریه محققان، مصرف نمک اضافی می‌تواند میل شما را به خوردن غذاهای چرب بیشتر کند.

آب نمی‌نوشید

این حقیقت بر همگان آشکار است که نوشابه‌های گازدار و دیگر نوشیدنی‌های شیرین هرگز ایده آل نیستند؛ بنابراین مهم است که نه تنها در کنار وعده غذایی خود بلکه قبل از آن نیز آب بنوشید. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که نوشیدن آب نیم ساعت قبل از خوردن یک وعده غذایی اصلی مانند شام به کاهش وزن کمک می‌کند.

در زمان مناسبی غذا نمی‌خورید

زمان شام خوردن بسیار مهم است. اگر دیر هنگام غذا بخورید و با معده پر به رختخواب بروید صحیح نیست. بر اساس توصیه پزشکان خوردن شام و هر نوع دسری را حداقل ۳ ساعت قبل از خواب به پایان برسانید. تحقیقات نشان می‌دهد خطر ابتلا به سرطان، مقاومت به انسولین و التهاب در کسانی که ۲-۳ ساعت قبل از خواب غذا نمی‌خورند کم‌تر است.

بدترین اشتباهات غذایی در شام چیست

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب روشی ساده و کم هزینه برای کاهش قندخون را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

از خواص کنگر چه می‌دانید؟

همچنین بخوانید: خواص بی‌نظیر کاهو بامیه، بمب خاصیت خواص شگفت‌انگیز غذای مخصوص ملکه زنبورها…