راز آبشار عجیبی که غیب می‌شود!

۱۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محققان همچنان درصدد هستند کشف کنند که این آبشار به کجا ناپدید می‌شود.
آبشار عجیب برول در آمریکا

رودخانه‌ای به نام برول وجود دارد که از دو طرف به یک جریان آب وصل می‌شود و سپس به دو آبشار کنار هم می‌ریزد. یکی از این جریان آب‌ها به سمت پایین می‌آید و به مسیر خودش ادامه می‌دهد و آبشار دیگر برای همیشه محو می‌شود که هم اکنون هم به شکل یک راز باقی مانده است. برای آشنایی با آبشار عجیب برول در آمریکا مطلب ما را در مجله دلتا دنبال کنید.

آبشار برول کجاست؟

این آبشار در مرز بین آمریکا و کانادا، در پارک سی آر مگنی قرار گرفته است. رودخانه برول ۲۴۳ متر طول دارد و این آبشارهای بزرگ را ایجاد کرده است. تقریبا ۲ کیلومتر قبل از اینکه رودخانه به سمت پایین بیاید، سنگ‌های آتشفشانی ضخیم قرار گرفته‌اند که این رودخانه را به دو قسمت تقسیم می کند.

راز نهفته آبشار برول

قدرت این آب بالاست و جریان آن نسبتا شدید است و در مسیر راه، شن و ماسه و سنگ‌ها را با خودش حمل می‌کند. به دلیل وجود این سنگ‌ها در این مسیر، یک وقفه ایجاد شده است. آب‌هایی که به سمت پایین می‌آیند، دور این حفره می‌چرخند و به یک طرف می‌روند؛ یعنی به سمتی که یک فضای خالی پیدا کنند. اما یکی از آبشارها بعد از پایین آمدن، ناگهان غیب می‌شود. محققان بر این باور هستند که آب از هر دو طرف باید دوباره به ادامه رودخانه بپیوندد.
تلاش‌های زیادی در این باره انجام شده است تا ردپای این آب را پیدا کنند اما هیچ‌کس هنوز در این زمینه موفق نشده است.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید مطلب راز معبد تاریخی یزد! را هم مطالعه کنید.

رودخانه شیطان در ترکیه

فرضیه‌های ممکن

فرضیه غار

یک فرضیه در این مورد وجود دارد که می‌گوید ممکن است این آب به رودخانه زیرزمینی متصل شود که مجموعه‌ای از غارهای زیرزمینی در آن قسمت وجود دارند، اما جغرافیای این منطقه به گونه‌ای است که نمی‌تواند چنین غارهایی را در زیرزمین خودش نگه دارد.

فرضیه وجود یک لوله

فرضیه دیگری هم در این مورد وجود دارد که احتمالا در مسیر آبشار شیطان یک لوله موجود است. این لوله جریان آب را همراه با سنگ‌های آتشفشانی به سمت خودش می‌کشد و بسیار هم سفت است و با سنگ‌های معمولی اشتباه گرفته می‌شود. شاید این فرضیه درست باشد اما مشکل اینجاست که چنین چیزی هنوز بعد از مشاهدات بسیار زیاد، در این ناحیه پیدا نشده است.

فرضیه خطوط فرضی

فرضیه دیگر از این قرار است که شاید ترک‌ها و خطوطی در این سنگ‌ها وجود دارند که آب را به داخل خودشان می‌کشند. سنگ‌های سفت آتشفشانی، گاهی اوقات به دلیل بعضی از واکنش‌ها مثل زلزله یا فشار بالای آب دچار ترک می‌شوند. اما باز هم هیچ اثری از این سنگ‌های ترک‌خورده یافت نمی‌شود که آب به داخل آن‌ها نفوذ کند. حتی اگر بعضی از سنگ‌ها ترک هم داشته باشند، باز هم شن و ماسه‌های موجود در آن‌ها می‌توانند ترک‌هایشان را ببندند.

مثلث برمودا

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری سری هم به مطلب ترسناک‌ترین بازار دنیا کجاست؟ بزنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

تمام خوش‌گذرانی‌ها را در چالیدره طرقبه تجربه کنید

در این مطلب سعی می‌کنیم کلیه تفریحات و خدمات چالیدره مشهد را در اختیارتان قرار دهیم تا بتو…