۷ حقیقت بسیار جالب در مورد گوشی موبایل که نمی‌دانستید

۸
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در سال‌های اخیر، تلفن‌های همراه به ابزارهای اعتیاد‌آوری تبدیل شده‌اند. در حقیقت، تصور زندگی بدون آن‌ها غیر ممکن است؛ اما شما چقدر در مورد این دوست همیشه همراه می‌دانید؟ در اینجا حقایق غافلگیر‌کننده‌ای در مورد گوشی‌های موبایلی که شما به‌طور متوسط در روز بیش از ۸۵ بار با آن کار می‌کنید را برایتان بازگو می‌کنیم.
دانستنی های جالب در مورد موبایل

تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که اولین تلفن همراه توسط کدام کمپانی عرضه شد و چه قابلیت‌هایی داشت؟ در مورد گران‌ترین گوشی جهان چه می‌دانید؟ بالاترین آمار فروش موبایل مربوط به کدام شرکت است یا اولین گوشی هوشمند چه امکاناتی داشته است؟ در ادامه این مطلب مجله دلتا  دانستنی های جالب در مورد موبایل را بخوانید.

دانستنی های جالب در مورد موبایل

۱. اولین تلفن همراه مربوط به شرکت موتورولا بود که Motorola Dyna TAC 8000X نام داشت

مارتین کوپر، کارمند ارشد موتورولا در سال ۱۹۸۳ اولین گوشی تلفن همراه را ابداع کرد. این گوشی با وزن ۱.۱ گیلوگرم قابلیت ذخیره‌ ۳۰ مخاطب و مدت زمان مکالمه‌ ۳۰ دقیقه را داشت. قیمت این گوشی حدودا ۳۳۹۹ دلار بوده است.

دانستنی هایی از گوشی تلفن همراه

۲. اولین تماس تلفنی با موبایل در ۳ آوریل ، سال ۱۹۷۳ بوده است

مارتین کوپر در تاریخ ۳ آوریل ۱۹۷۳، با نخستین تلفن همراه توسعه یافته موتورولا TAC Dyna، اولین تماس تلفنی با موبایل به دکتر جوئل را برقرار کرد.

۳. ۹۰ درصد تلفن‌های همراه در ژاپن ضدآب هستند

نکته‌ جالب در مورد ژاپنی‌های علاقه‌مند به استفاده از گوشی موبایل حتی در زیر دوش، ضد آب بودن ۹۰ درصد تلفن‌های مورد استفاده در این کشور است.

دانستنی هایی از گوشی تلفن همراه

۴. در سال ۲۰۱۲، کمپانی اپل ۳۴.۰۴ میلیون گوشی آیفون را به فروش رسانده است

شرکت اپل در سال ۲۰۱۲ در طول ۱۴ هفته ۳۴.۰۴ میلیون دستگاه آیفون را فروخته است. این آمار معادل فروش ۲۶۲ گوشی در دقیقه یا ۴ عدد در ثانیه است.

۵.گران‌قیمت‌ترین گوشی موبایل متعلق به اپل با ارزش ۱۵.۳ میلیون دلار است

در عصر تکنولوژی تقریبا همه دارای یک تلفن همراه هستیم؛ این تلفن‌های مورد استفاده شامل گوشی‌های هوشمند و عادی می‌شوند. مسلما همه انسان‌ها توانایی مالی برای داشتن یک زندگی مجلل و لذت بردن از آن را ندارند؛ اما تعدادی از آدم‌های خوش‌شانس این امکان را دارند. کمپانی اپل گوشی آیفون ۵ را که به طور کامل با ۲۶ قیراط الماس سیاه پوشانده شده بود، برای این گروه خوش‌اقبال ارائه کرد. این گوشی که به گران‌قیمت‌‌ترین تلفن همراه تبدیل شد، ۱۵.۳ میلیون دلار قیمت داشت.

۶. سیستم‌عامل اندروید مورد استفاده ۸۰ درصد از کاربران جهان است

هیچ شکی در پادشاهی آیفون در میان تلفن‌های همراه هوشمند نیست؛ با وجود اینکه این گوشی از نظر فروش در رده اول قرار می‌گیرد، سیستم‌عامل آیفون در بازار گوشی‌های هوشمند حکم‌فرمایی نمی‌کند. به گفته‌ Camscore، اندروید با درصد استفاده‌ ۸۲ درصد توسط کاربران، بر بازار IOS غلبه می‌کند.

۷. ۶۵ درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند برنامه‌ها را در ماه ارائه‌ خود دانلود نمی‌کنند

با وجود اینکه تقریبا ۲.۸ میلیارد نفر جهان از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. یک گزارش نشان می‌هد که تنها ۳۵ درصد از کاربران یک برنامه را در ماه اولی که ارائه می‌شود، دانلود می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب دانستنی‌های جالب در مورد حیوانات که شاید باور نکنید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

bnb چیست؟ همه چیز در مورد ارز دیجیتال بایننس کوین

ارز دیجیتال بایننس کوین به یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال یعنی صرافی بایننس تعلق دا…