مردی که هنگام خوردن هر وعده غذا گریه می‌کند!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک مرد اهل چین به سندرم عجیبی مبتلا است که موجب گریه کردن او هنگام صرف غذا می‌شود.
سندرم اشک تمساح

گریه کردن معمولا توسط یکی، از واکنش‌های عاطفی قوی مانند غم و اندوه، درد یا خنده غیرقابل کنترل تحریک می‌شود، اما در موارد نادری می‌تواند با خوردن غذا نیز فعال شود. «ژانگ» یک مرد سالخورده اهل چین است که از این سندرم نادر رنج می‌برد. با مجله دلتا همراه باشید تا با سندرم اشک تمساح بیشتر آشنا شوید.

سندرم اشک تمساح

بنا به گزارش Newsdelivers، ژانگ در ابتدا توجه زیادی به این مشکل نمی‌کرد، اما پس از آنکه گریه کردن وی با جویدن طولانی مدت غذا بدتر شد، این مشکل تمام زندگی اجتماعی‌اش را تحت تاثیر قرار داد. ژانگ از ترس آنکه در مقابل مردم اشک از چشمانش جاری شود از خوردن غذا در اماکن عمومی خودداری می‌کرد؛ این مسئله موجب شد تا او دچار انزوا شود.

بیماری نادر پزشکی

خوشبختانه او خیلی زود متوجه شد که نباید مشکل خود را پنهان کند و به پزشک مراجعه کرد. با مراجعه ژانگ به بیمارستان مشخص شد او به یک بیماری نادر پزشکی با نام سندرم اشک تمساح مبتلا است.

دکتر «چنگ میان چین» رئیس بخش چشم پزشکی توضیح داد که وضعیت ژانگ با فلج صورت این مرد که قبلا اتفاق افتاده در ارتباط است. بنا به گفته این پزشک، روند بهبودی فلج صورت بر فعالیت غدد اشکی به ویژه غدد چشم چپ ژانگ تاثیر گذاشته است.

علائم سندرم اشک تمساح

گفتنی است؛ علائم سندرم اشک تمساح در بیماران متفاوت است. در موارد خفیف این بیماری با مشاوره و معاینات منظم پزشک برطرف می‌شود. در موارد شدید تزریق بوتولینوم به غدد اشکی انجام می‌شود که اثرات تزریق ۶ ماه طول می‌کشد. همچنین مداخلات جراحی نیز یک راه حل به شمار می‌رود.

سندرم اشک تمساح

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب جالب دانستنی، مطلب زمین خواهد سوخت و دایناسورها باز خواهند گشت!  را در مجله دلتا بخوانید.

۶ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۷ فروردین ۱۴۰۱ در ۱۱:۴۲ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۳ فروردین ۱۴۰۱ در ۳:۳۶ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۲ فروردین ۱۴۰۱ در ۷:۱۳ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۲ فروردین ۱۴۰۱ در ۶:۰۴ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۲ فروردین ۱۴۰۱ در ۵:۳۸ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۲ فروردین ۱۴۰۱ در ۵:۲۵ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…