این گیاهان آپارتمانی نشیمن شما را لوکس می‌کنند

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر می‌خواهید به آپارتمان‌های خود زیبایی و طراوت ببخشید، می‌توانید از درختچه‌های زینتی آپارتمانی استفاده کنید.
انواع درختچه های زینتی در منزل

خرید و نگهداری از درختچه‌های زینتی آپارتمانی تاثیر بسیار زیادی در روحیه افراد دارد. ما در این مطلب از مجله دلتا به معرفی انواع درختچه های زینتی در منزل پرداخته‌ایم.

درختچه پاندانوس

برگ‌های درختچه پاندانوس دندانه‌دار و سبز با حاشیه‌های کرم و زرد است، بین هر دو آبیاری به خاک زمان بدهید تا کامل خشک شود و بعد دوباره آبیاری کنید، اگر نور کافی و در آفتاب باشد به خوبی می‌تواند رشد کند. برای درختچه پاندانوس دمای ۲۰ تا ۲۲ درجه، بهترین دما است.

انواع درختچه های زینتی در منزل

درختچه آپارتمانی یوکا

برگ‌های درختچه یوکا سبز رنگ و به شکل خنجر است، درختچه یوکا یکی درختچه‌های زینتی آپارتمانی محبوب است. این گیاه آپارتمانی نه تنها مناسب برای فضای داخلی خانه‌ای بوده بلکه برای فضای حیاط و باغچه نیز مناسب است. زمانی که خاک این گیاه به‌طور کامل خشک شد اقدام به آبیاری کنید. دمای ۱۳ تا ۱۸ برای این گیاه مناسب است. به متوسط‌ترین نور احتیاج دارد. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب این گیاهان آپارتمانی به خاک نیاز ندارند سر بزنید.

انواع درختچه های زینتی در منزل

گیاه آپارتمانی فیکوس بنجامین

یکی دیگر از انواع درختچه های زینتی در منزل فیکوس بنجامین است که کم نیاز و مقاوم است. محبوب‌ترین گیاه برای نگهداری در آپارتمان‌ها است، نحوه آبیاری این گیاه به این صورت است که در زمستان هر ده روز یک‌بار و در تابستان هر دو هفته یک بار باید آبیاری شود. اگر در نور متوسطی قرار بگیرد رشد خوبی دارد. دمای مناسب برای این گیاه بین ۲۰ تا ۲۵ درجه است.

گیاه آپارتمانی فیکوس بنجامین

کاج مطبق آپارتمانی

از محبوب‌ترین نوع درختچه‌های زینتی آپارتمانی می‌توان به کاج مطبق اشاره کرد. شاخه‌های این گیاه طبقه‌ای است که جلوه زیبایی به آپارتمان‌ شما می‌دهد. خاک کاج مطبق بهتر است رطوبت کافی را داشته باشد نحوه آبیاری این گیاه در تابستان هفته‌ای دو بار و در زمستان هفته‌ای یک‌بار است. نور این گیاه باید ملایم باشد و بهتر است که آن را پشت پنجره قرار دهید تا بتواند نور کافی را جذب کند. بهترین دما برای کاج مطبق ۵ تا ۱۶ درجه است.

کاج مطبق آپارتمانی

معرفی نخل اریکا

برگ‌های نخل اریکا سبز و باریک است شرایط نگهداری درختچه اریکا نسبت به درختچه‌های کنتیا و شامادورا سخت‌تر است، آبیاری این گیاه باید منظم و مداوم باشد و خاک آن به هیچ عنوان نباید خشک باشد، به نور کمی نیاز دارد. برای این که رشد این گیاه خیلی خوب باشد بهتر است آن را در گرم‌ترین مکان نگهداری کنید. دمای مورد نیاز برای این گیاه ۲۰ تا ۳۰ درجه است.

معرفی نخل اریکا

لیندا آپارتمانی

درختچه‌های زینتی آپارتمانی انواع مختلفی دارد که می‌توان به درختچه لیندا اشاره کرد. برگ‌های این گیاه باریک ودراز است. حالت آویزان برگ‌های آن به دلیل رشد زیاد است. قسمت پایانی این گیاه به شکل پای فیل رشد می‌کند.

درختچه لیندا به آب کمی نیاز دارد زیرا آب را در ساقه‌های ضخیم خود ذخیره می‌کند. هر دو هفته باید گیاه آبیاری شود. بهتر است گیاه لیندا را در طول روز پشت نورگیرها قرار دهید تا بتوانند نور مورد نیاز خود را به‌دست بیاورند.

لیندا آپارتمانی

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه لکه‌های روی مبل را پاک کنیم؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی هرگز زرد نمی‌شوند

گیاهان آپارتمانی به فضای منزل‌تان سبزی و تازگی می‌بخشند و برای تصفیه هوا هم بسیار مفید هست…