هوس خوردن چه غذایی علامت خطر است؟ 

۱۴
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تا حالا به این فکر کرده‌اید که هوس خوردن یک نوشیدنی یا غذا علت وجود بیماری یا مشکل سلامتی در جسم شما است؟ تمام هوس‌های شما نشانه‌هایی هستند که نمی‌دانید.
دلیل هوس کردن

هوس‌های غذایی نشانه این نیست که شما کنترلی روی خوردن خود ندارید بلکه هوس‌های شما نشانه‌هایی هستند که بدن شما با استفاده از آن‌ها، به شما می‌گوید که به چه مواد غذایی نیاز دارید. با مجله دلتا همراه باشید تا دلیل هوس کردن خوراکی‌‌ها را بشناسید.

آیا هوس‌های غذایی نشانه‌ای از بیماری هستند؟

هوس‌های غذایی چیزی است که بیشتر ما در برهه‌ای از زندگی تجربه می‌کنیم. هوس خوردن یک غذای مشخص می‌تواند علت وجود یک بیماری در بدن ما باشد. بدن انسان با ارسال سیگنال‌هایی در جهت برقراری تعادل کار می‌کند. هوس مصرف مواد غذایی فقط راهی دیگر برای بدن است تا بتواند نیاز‌های خود را به ما نشان دهد.

چرا می‌خوریم

دلیل هوس کردن خوراکی‌‌ها چیست؟

به‌طور کلی به وجود آمدن هوس چندین دلیل کلی دارد که شامل:

کمبود آب

کمبود آب بدن می‌تواند باعث پرخوری شود.

تغییرات فصلی

افراد غالبا خواهان غذا‌های متناسب با فصل هستند. درجه حرارت بدن در ایجاد این هوس‌ها نقش دارد.

کمبود‌های زندگی

داشتن رضایتمندی در زمینه‌های شغلی، رابطه، مالی، خواب، تفریح و غیره بسیار مهم است.

دلایل هوس کردن چیست

هر نوع هوس خبر از چه مشکلی در بدن می‌دهد؟

علل هوس خوردن غذا‌های شور

هوس نمک کردن می‌تواند نشانه کمبود مواد معدنی باشد. افرادی که هوس به خوردن نمک در آن‌ها بسیار بالا است، ممکن است درخطر کمبود کلسیم، منیزیم و زینک قرار گیرند. اگر این هوس با علائمی مانند خستگی، کاهش وزن، و رنگ‌رفتگی پوست باشد، ممکن است نشانه بیماری آدیسون یا سندرم بارتر باشد.

خوراکی شور

دلیل هوس خوردن شکلات

دلیل احتمالی آن کمبود منیزیم است. حبوبات، آجیل، شکلات تلخ ۸۵ درصد، سبزیجات برگ‌دار و غلات کامل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. افرادی که دائما در حال شکلات خوردن هستند، ممکن است دچار افسردگی بوده و با این کار سعی در خود درمانی داشته باشند.

شکلات خوردن

هوس خوردن انواع شیرینی‌ها

اگر هوس خوردن انواع شیرینی‌ها را می‌کنید، باید مدت زمان بیشتری را به خوابیدن اختصاص دهید، زیرا برخی افراد حتی اگر تغییر کوچکی در خواب آن‌ها رخ دهد، روز بعد ۵۵۰ کالری بیشتر دریافت می‌کنند.

دلیل هوس کردن شیرینی

عامل هوس خوردن یخ

دلیل احتمالی هوس مواد غیرخوراکی مانند یخ، خاک و غیره که به آن‌ها پیکا می‌گویند، با سطح پایین آهن در ارتباط است. تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن یخ به‌صورت موقت سبب افزایش جریان خون شده و کندی مربوط به کمبود آهن را جبران می‌نماید.

دلیل هوس کردن یخ

دلیل هوس خوردن چیپس سیب‌زمینی

هوس چیپس سیب‌زمینی یا سیب‌زمینی سرخ کرده، می‌تواند نشانه کمبود چربی‌های سالم مانند امگا ۳ در بدن باشد. بدن ما این اسید چرب را به‌صورت طبیعی تولید نمی‌کند، به همین خاطر ما باید با مصرف غذا‌هایی مانند سالمون و دیگر ماهی‌های چرب مقدار مورد نیاز روزانه این اسید چرب را دریافت کنیم.

چیپس

دلیل هوس کردن آب

اگر گاهی اوقات احساس تشنگی می‌کنید بدن شما با کمبود آب روبرو است، اما اگر همیشه احساس تشنگی می‌کنید و آب می‌نوشید ممکن است به دیابت دچار باشید.

دلیل هوس کردن آب

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب ۹ دلیل برای خوردن تخم بلدرچین را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

عرقیات گیاهی مفید برای بیماران دیابتی

بیماران دیابتی باید به تغذیه خود اهمیت دهند. انواع عرقیات گیاهی برای کنترل و تنظیم قند خون…