با ارزان‌ترین ایده‌ها منزل خود را لوکس کنید

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تغییر دکوراسیون داخلی خانه همیشه یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از کسالت و دل‌زدگی در خانه است. این بار به جای صرف هزینه‌های زیاد با چند ترفند ساده دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید.
نکات تغییر دکوراسیون ارزان

قرار نیست همیشه با صرف هزینه‌های هنگفت دکوری جدید خلق کنید. لازم نیست مبلمان جدید بخرید یا کفپوش و پرده‌ها را تغییر دهید، خلاق باشید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات تغییر دکوراسیون ارزان می‌پردازیم.

افزودن اشیای کوچک به مبلمان

مبلمان مدرن زیبا هستند اما به دلیل وجود خطوط صاف متعدد ممکن است کمی ناراحت و غیر صمیمی به‌نظر برسد. اگر مبلمانی مدرن دارید با اضافه کردن بافت‌های لطیف و نرم در قالب قالیچه‌ای مدرن و زیبا و کوسن‌های متعدد فضا را تعدیل و تلطیف کنید.

نکات تغییر دکوراسیون ارزان

افزودن قاب عکس‌ها

عکس‌ها می‌توانند به فضا هویت دهند و یک چاشنی شخصی به جلوه فضا بیفزایند، البته به شرط اینکه این کار را درست انجام دهید. بهترین حالت برای به نمایش گذاشتن عکس‌ها قرار دادن آن‌ها در قاب‌های مشابه است. اگر آن‌ها را در طبقات قفسه‌ای قرار می‌دهید، زیباتر است که کنار آن‌ها یادگاری‌های خاطره‌انگیز دیگری نیز بگذارید.

نکات تغییر دکوراسیون ارزان

ایجاد تابلوی متناسب با مبلمان

برای تغییر دکوراسیون کم‌هزینه یک دیوار کافی است یک تکه پارچه هماهنگ با پارچه‌های موجود در دکوراسیون خانه مانند پارچه پرده یا مبل و غیره را تهیه کنید و آن را روی شاسی بچسبانید و از آن تابلویی زیبا خلق کرده و بر دیوار نصب کنید.

ایجاد تابلوی متناسب با مبلمان

رنگ‌آمیزی دیوارها

اگر فضایی سفید و بی‌روح دارید، با رنگ‌آمیزی دیوارها به‌عنوان زمینه دکوراسیون به فضا روح بدمید و برای ایجاد جذابیت بصری بیشتر، مجموعه‌ای زیبا از بشقاب‌های دکوراتیو را روی دیوار نصب کنید. این کار سبب می‌شود رنگ دیوارها زیباتر خودنمایی کند.

رنگ‌آمیزی دیوارها 

ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی منزل

زمانی که به چیدمان و دکوراسیون دوباره طبقات می‌پردازید، رنگ‌ها نقش کلیدی ایفا می‌کنند. برای این کار دو رنگ هماهنگ با هم را انتخاب کنید و به میزان مساوی به این دو رنگ فضا اختصاص دهید. از اشکال هماهنگ استفاده کنید و بر اساس اندازه اشیا آن‌ها را سازماندهی کنید.

تغییر ورودی منزل

از آن‌جا که ورودی خانه اولین فضایی است که در هنگام ورود دیده می‌شود و ذهنیت بیننده را شکل می‌دهد، چیدمان این فضا از اهمیت زیادی برخوردار است و باید دارای شخصیت باشد. نکات بیشتر در مورد چیدمان ورودی منزل را در مطلب هرگز ورودی منزل را اینگونه نچینید! بخوانید.

تغییر ورودی منزل

استیکرهای دیواری

برچسب‌های دکوراتیو دیواری ایده‌ای جدید، ارزان و ساده برای دگرگون کردن فضا در کوتاه‌ترین زمان هستند. برچسب‌ها را مطابق با فضا انتخاب کنید.

چیدمان خلاقانه قفسه‌ها و شلف‌ها

برای چیدمان قفسه‌ها و طبقات دکوری خلاقانه عمل کنید. برای این کار می‌توانید از عناصری با اشکال، رنگ‌های زنده و شاد و همچنین بافت‌های متنوع استفاده کنید. در چیدمان هر طبقه بین هر چند عنصر کنار هم مقداری فضای خالی قرار دهید تا جلوه نهایی متراکم و شلوغ به‌نظر نرسد و در حقیقت فضایی برای تنفس وجود داشته باشد.

چیدمان خلاقانه قفسه‌ها و شلف‌ها

پیشنهاد مطالعه: مطلب گنجی در خانه که از آن بی‌خبر هستید را بخوانید.

۴ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ در ۵:۲۷ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ در ۴:۵۷ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ در ۹:۵۸ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ در ۳:۱۰ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…